چهار محال و بختیاری,آبشار لردگان,آبشار آتشگاه,آبشار مینیاتوری,آبشار لردگان کجاست,آدرس آبشار لردگان,آدرس آبشار آتشگاه,آبشار شهر لردگان,آبشارهای ایران,آبشارهای چهار محال و بختیاری,طبیعت چهارمحال و بختیاری,جاهای دیدنی لردگان,روستای آتشگاه

 

آبشار آتشگاه از جاذبه های گردشگری و نقاط طبیعی دیدنی شهرستان لردگان در استان چهار محل و بختیاری می باشد. این آبشار که به آبشار لردگان و آبشار مینیاتوری نیز شهرت دارد در ۵۰ کیلومتری جنوب شرق شهر لردگان و ۲۱۰ کیلومتری جنوب شهرکرد واقع است. آبشار آتشگاه که از نقاط طبیعی و مکان های تفریحی چهار محال و بختیاری محسوب می شود در شمال شرق روستای آتشگاه و در فاصله کمی از آن واقع است.
دره ای که آبشار آتشگاه در آن واقع است به طول سه کیلومتر است. دره مشتمل بر ۷ آبشار اصلی است که هرکدام جلوه های خاص خود را دارد. طبیعت بسیار زیبایی که شامل گیاهان جنگلی، شیب زیاد و پستی و بلندی های طبیعی دره مسیر آبشار تا محل اتصال به رودخانه خرسان می باشد، چنان این منطقه را مزین کرده‌ اند که آتشگاه به یکی از دیدنی ‌ترین مناطق گردشگری استان چهارمحال و بختیاری تبدیل شده است.
رود خرسان که از سرچشمه ‌های اصلی رودخانه بزرگ کارون و از ارتفاعات برفگیر دنا و زاگرس مرکزی در جنوب استان اصفهان و شمال کهگیلویه و بویر احمد سرچشمه می‌گیرد، پس از الحاق چندین رود و چشمه دیگر در چهار محال بختیاری وارد استان خوزستان می‌شود.

 

امکانات رفاهی آبشار آتشگاه :

 

نشمین گاه برای گردشگران، آلاچیق و سرویس بهداشتی از امکانات رفاهی آبشار آتشگاه بشمار می آید. همچنین بدلیل نزدیکی به روستاهای اطراف می توان از امکانات موجود در این روستاها نیز استفاده نمود.

 

روستای آتشگاه :

 

روستای آتشگاه یک روستای هدف گردشگری در استان چهار محال و بختیاری می باشد. روستای آتشگاه نیز که خاطرات سرداران عیلامی را با خود دارد، ‌ دره‌‌ای تنگ و زیبا با خصوصیات بکر و طبیعی است و در میان دره، نهر خروشانی جاری است و سنگ‌های آهکی و گچی و درختان کهنسال گردو، چنار، بلوط و زبان ‌گنجشک پیرامون آن را فرا گرفته و شیب زیاد و پستی و بلندی‌های آن، آبشارهای کوچک متعددی را ایجاد کرده است. طبیعت زیبای روستای آتشگاه، دره زیبای آتشگاه، آبشار زیبای آتشگاه در شمال شرق روستای آتشگاه، رودخانه خرسان و سد خرسان از جاذبه های گردشگری روستای آتشگاه بشمار می آیند.

 

سوغات روستای آتشگاه :

 

البسه محلی، فرشهای کرک و ابریشم، چنته، گلیم، کشک، قارا، روغن حیوانی، عسل و گیاهان دارویی از سوغاتی های روستای آتشگاه هستند./n