آبشار باران کوه گرگان

آبشار باران کوه یکی از نقاط بسیار دیدنی و جذاب واقع در جنگل شصت کلا است که در ۱۸کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان واقع شده است.
این آبشار دیدنی در مسیر رودخانه شصت کلا و پارک جنگلی باران کوه واقع شده است. باران کوه با توجه به جلوه های طبیعی خود و تنوع گونه های گیاهی و انبوه درختان جنگلی، مستعد تبدیل شدن به یک قطب گردشگری توریستی می باشد.
در تمام فصول سال باران کوه پذیرای مشتاقان طبیعت است.

علت نامگذاری آبشار باران کوه :

این منطقه با وجودریزش مداوم قطرات آب و صخره های سبز یکی از مناظر زیبای استان گلستان است. ریزش مداوم آب به صورت قطرات ریز و درشت شبیه باران از بالای صخره های پوشیده از خزه وجه تسمیه باران کوه است.
صخره های سبز در این منطقه شبیه چترهای زیبایی هستند که از یک طرف به کوه چسبیده و از سوی دیگر آویزان هستند. آبی که منشا، این همه زیبایی در باران کوه است از دل غارها و چشمه ها تامین می شود، غارهای باران کوه کوچک، باریک و دراز بوده و تعداد آن زیاد است و آبی که از آن ها روی زمین می ریزد تمیز و زلال بوده و حتی می تواند قابل شرب باشد.

توضیحات تکمیلی :

بازدید کنندگان علاقمند به طبیعت زیبای گرگان بهترست تا اولین رودخانه مسیر آبشار بارانکوه را با ماشین طی کنند البته جاده خاکیست و ناهمواری دارد، چرا که بعد از رودخانه باید در حدود ۲٫۵ الی ۳ ساعت پیاده روی کنند. این پیاده روی طولانی و دور بودن مسیر باعث می شود اکثر افراد نتوانند از آبشار باران کوه دیدن نمایند.
در زمستان بدلیل قندیل بستن آبشار شاهد زیباییهای طبیعی منحصر بفردی خواهید بود.
منطقه حفاظت شده جهان نما در جنوب آبشار بارانکوه و در نزدیکی آن واقع است.