آبشار بیشه خرم آباد

آبشار بیشه در دل کوههای زاگرس در جنوب شرق شهرستان خرم آباد واقع است. فاصله آبشار بیشه تا شهر خرم‌آباد ۶۵ کیلومتر است. این آبشار در کنار راه آهن تهران خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار گرفته‌است و از این رو مسافران راه آهن می توانند از این آبشار زیبا لذت ببرند.
آبشار بیشه با چشم اندازی زیبا و طبیعتی بی نظیر یکی از آبشارهای زیبای ایران است. ارتفاع آبشار بیشه ۴۸ متر تا نقطه برخورد با زمین و تا وصل شدن به رودخانه سزار ۱۰متر می‌باشد و عرض تاج آبشار ۲۰ متر است.
در بالای آبشار، روبروی ایستگاه چشمه‌های پر آب متعددی دیده می‌شود که از دل کوه می‌جوشند و زمزمه کنان از وسط ایستگاه قطار عبور کرده و آبشار بیشه را جاری می سازند.

امکانات رفاهی آبشار بیشه :

هم جواری این آبشار با چندین مجموعه زیبا همچون جنگل‌های پهناور بلوط، روستای زیبای بیشه و چشم‌انداز آبشار از ایستگاه راه آهن و از طرفی هوای خنک و با طراوت، سرسبزی و شادابی کوه‌های بلند و دلنشین، بیشه را به یک منطقه دیدنی و جذاب برای گردشگران تبدیل کرده‌است.
در پائین ایستگاه و در دل درختان بلند و جویبارهای صاف و زلال، اقامتگاه‌های چوبی و زیبائی در اختیار بازدید کنندگان تعبیه شده است که مسافران و علاقمندان می توانند در آنجا به استراحت بپردازند. علاوه بر این اقامتگاه‌ها مسافران می‌توانند در پائین آبشار و روبروی ایستگاه چادر برپا نموده و استراحت کنند.

مسیر دستیابی به آبشار بیشه :

مسیر دسترسی به آبشار بیشه از طریق راه آسفالته از خرم‌آباد بطول ۶۵ کیلومتر است. این مسیر در کنار ایستگاه قطار از زیر پل راه آهن می‌گذرد و برای رسیدن به آبشار باید حدود چند صد متری پیاده روی کرد. از شهرستان دورود تا بیشه با قطار در حدود ۳۰ دقیقه می‌باشد.

توضیحات تکمیلی :

منطقه حفاظت شده اشتران کوه در جنوب شرق آبشار بیشه واقع است.