اشو,اوشو,اشو زرتشت,اوشو کیست,زندگینامه اوشو,معبد اوشو,اوشو آشرام,زندگی نامه اشو,مرگ اوشو,اوشو والاسلام,اقوال اوشو,سخنان اشو,مکتب اوشو,آدرس معبد اوشو,معبد اوشو کجاست,مرگ اشو

 

اشو یا اوشو از عرفای هندی بشمار می آید که پیروان زیادی دارد. نام اصلی او راجنیش چاندرا موهان جین بوده است.

 

 

اوشو کیست – زندگینامه اوشو – زندگی نامه اشو – اشو زرتشت :

 

اوشو,اشو,عکس اشو,عکس اوشو,عکس های اوشو,عکسهای اوشو,معبد اوشو,معبد اوشو,مکتب اوشو,زندگی نامه اوشو,اشو آشرام,اوشو آشرام,سایت گردشگری جاکاو

راجنیش چاندرا موهان جین در سال ۱۹۳۱ میلادی در شهر کوچ وادا هندوستان چشم به جهان گشود. راجنیش از همان کودکی روحیه ای سرکش و مستقل داشته و بر این مساله اصرار داشت که به جای دریافت دانش و باور از دیگران خودش حقیقت را بیازماید. وی در سال ۱۹۸۹ نام اشو را برای خود انتخاب کرد. اوشو یک عارف، گورو و فیلسوف هندی بود.
در سال ۱۹۷۰ میلادی اوشو زمانی را در بمبئی گذرانده و طرفدارهایی تحت عنوان “سانیاسین های نوین” جمع نمود. طی این دوره تکنیک های روحانی خود را توسعه بخشیده و از طریق سخنرانی هایش دیدگاه نویی در رابطه با سنت های مذهبی، تصوف و فلسفه در جهان ارائه نمود.
در سال ۱۹۷۴ اشو به شهر پونه یا پونا منتقل شد. در آنجا یک بنیاد و آشرام تشکیل داد تا طیف متنوعی از ابزارهای تغییر مذهب برای هندی ها و سایر بازدیدکنندگان خارجی ارائه شود.
از حوادث مهم زندگی اوشو سفر وی به آمریکاست. اشو در سال ۱۹۸۱ میلادی برای معالجه راهی آمریکا شد ولی بدلیل استقبال پیروان زیاد در این کشور تصمیم گرفت در آنجا بماند.

 

 

مکتب اوشو – دیدگاه اوشو :

 

اوشو رویکرد بازتری در رابطه با میل جنسی در انسان را ترویج می کرد که موجب شد به او لقب “سکس گورو” در هند و بعدها در نشریات جهانی داده شود. این رویکرد با گذشت زمان مورد پذیرش بیشتری قرار گرفت.

 

 

معنای اوشو – معنی اوشو :

 

راجنیش این نام را از واژه اُشِنیک (Oceanic)به معنی “پیوسته به آب دریا و یکی شده با آن” برگرفته است. این اسم اولین بار در آثار ویلیام جیمز بکار رفته است. از آنجا که واژه اشنیک (دریاگون) تنها به توصیف و تجربه پرداخته و شامل شخص تجربه کننده نمی شود، راجنیش واژه “اشو” را برای خود انتخاب کرد.
عجیب اینجاست که وی بعدها دریافت این واژه از قدیم در میان ساکنین خاور دور رواج داشته و به مهنی ” شخص مقدسی که آسمان بر او گل می افشاند” بکار میرفته است.

 

 

معبد اوشو – اوشو آشرام – آدرس معبد اوشو – معبد اوشو کجاست :

 

اوشو,اشو,عکس اشو,عکس اوشو,عکس های اوشو,عکسهای اوشو,معبد اوشو,معبد اوشو,مکتب اوشو,زندگی نامه اوشو,اشو آشرام,اوشو آشرام,سایت گردشگری جاکاو

معبد اوشو آشرام در شهر پونا یا پونه هند قرار دارد. این معبد در منطقه کورگان پارک شهر پونا واقع است. شهر پونا از جمله شهرهایی است که دانشجویان ایرانی زیادی را در خود جای داده است. این معبد در یکی از فرعی های مشجر و پر از درخت و گیاهان کورگان پارک جای گرفته است. در این خیابان و اطراف این منطقه می توانید پیروان اوشو را با لباس های مخصوص زرشکی رنگ ببینید.
پارک زیبای کورگان در این منطقه قرار داد.
استیو جابز موسس شرکت معظم اپل به اطرافیان خود توصیه کرده که از معبد اوشو آشرام بازدید نمایند. در گفتگویی که استیو جابز با مارک زاکربرگ (موسس فیس بوک) داشته، به این موضوع اشاره کرده که آینده و چشم انداز شرکت اپل در این معبد به او الهام شده است.

 

 

مرگ اوشو – درگذشت اشو :

 

اوشو در ۱۹ ژانویه ۱۹۹۰ میلادی چشم از جهان فروبست. درباره دلیل مرگ اشو دو نظریه مطرح است. نظر اول دیدگاه خود اوشو است که معتقد بود بیماری وی بر اثر سیاست های آمریکا و مسمومیت وی بر اثر سمی مخصوص است که توسط رونالد ریگان و کارکنانش در سازان سیا به وی داده شده است.
نظریه دوم این است که اوشو به دلیل ابتلا به بیماری ایدز درگذشت، چون وی صریحا لذت جویی جنسی را تبلیغ کرده و ارزشهای اخلاقی مذهبی و دینی را مغایر با آزادی می دانست.

 

 

بخش دوم مطلب اشو – کتاب های اشو