باشگاه پرسپولیس,پرسپولیس,پرسپولیس تهران,باشگاه پرس پولیس,تیم پرسپولیس,فوتبال پرسپولیس,پرسپولیس ویکی پدیا,باشگاه پرسپولیس تهران,تیم فوتبال پرسپولیس,تیم پرسپولیس تهران

 

باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران در سال ۱۳۴۲ خورشیدی در شهر تهران تاسیس شد. باشگاه پرس پولیس از زیر مجموعه های باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران بشمار می آید.

باشگاه پرسپولیس از پر افتخارترین و پر هوادارترین باشگاه های فوتبال ایران است. شهرآورد تیم پرسپولیس با تیم فوتبال استقلال از مهم ترین و جذاب ترین بازی های باشگاهی در ایران محسوب می شود.

بر اساس گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، این تیم پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا شناخته می شود. بعد از تیم فوتبال پرسپولیس تیم های دالیان چین و الهلال عربستان در رتبه های بعدی قرار دارند.

 

 

بازیکنان فوتبال سال آسیا درتیم پرسپولیس :

 

علی دایی، مهدی مهدوی کیا و علی کریمی سه بازیکن تیم پرسپولیس هستند که تاکنون بازیکن فوتبال سال آسیا شده اند.

 

 

افتخارات تیم فوتبال پرسپولیس – افتخارات باشگاه پرسپولیس :

 

تیم فوتبال پرسپولیس از شروع بکار خود ۱۰ بار در بالاترین دسته لیگ فوتبال ایران به قهرمانی رسیده (یک جام منطقه‌ای، ۲ جام تخت جمشید، ۴ جام آزادگان و ۳ جام خلیج فارس) و از این جهت رکورددار است. ۵ بار قهرمانی در جام حذفی ایران، یک قهرمانی در سوپرجام و یک قهرمانی در جام برندگان جام آسیا از دیگر قهرمانی‌های مهم پرسپولیس می‌باشند.

فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال این باشگاه را در رده چهارم برترین باشگاه‌های فوتبال آسیا در قرن بیستم اعلام کرده‌ است.