باغ وحش ساری

پارک حیوانات ساری در در منطقه ذغال چال در روستای طاهرده واقع شده است که یکی از جاذبه های تفریحی، توریستی و گردش گری استان مازندران محسوب می گردد. فاصله میدان ساعت تا باغ وحش ساری در حدود ۱۴ کیلومتر است.
باغ وحش ساری به عنوان اولین پارک پرندگان و حیوانات استان مازندران در تابستان ۱۳۸۶ با ۵ گونه پرنده رسما شروع به فعالیت نمود. این پارک در زمینی به مساحتی بالغ بر ۱۸۰۰۰ مترمربع احداث، محوطه سازی شد.
پارک حیوانات شهر شامل بیش از ۴۰۰ قفس سرپوشیده وسیع و ۴۰ محوطه باز می باشد. گونه های مختلفی چون طوطی های برزیلی، هفت رنگ، سبز، آرا، کپک، بلدرچین، مرغ عشق، عروس هلندی، انواع کبوترهای غیرمتعارف زینتی، انواع طاووس، انواع واریته های قرقاول، انواع بوقلمون، مرغ های زینتی هلندی و مرغابی و درنا و پرندگان شکاری در معرض دید عموم شهروندان قرار گرفته اند.
حیواناتی مثل شیر و میمون و خرس و گونه های دیگری از پستانداران هم در این باغ وحش وجود دارند. آکواریوم این باغ وحش بیش از ۳۰ گونه از آبزیان، دو زیستان و نرم تنان آب های شور و شیرین را در خود جای داده و از پر بازدید ترین قسمت های باغ وحش است .
امکانات رفاهی باغ وحش ساری شامل پارکینگ، فضای سبز، بوفه و کافی شاپ و سیستم روشنایی جهت بازدید شبانه می باشد.

توضیحات تکمیلی :

در حال حاضر باغ وحش ساری بدلیل پاره ای مشکلات تعطیل شده و حیوانات آن به مکانهای دیگر انتقال پیدا کرده اند. گونه ای پرندگان نیز آزاد شده اند. در عکسهای مرتبط میتوانید این آزادسازی را مشاهده نمایید.