باغ وحش وکیل آباد

باغ وحش وکیل آباد در ورودی پارک جنگلی وکیل آباد در شمال غرب مشهد قرار دارد. راه دسترسی به این مجموعه گردشگری از طریق مسیر مشهد به طرقبه است. فاصله حرم مطهر امام رضا تا باغ وحش وکیل آباد در حدود ۲۱ کیلومترست.
پیشینه تاسیس اولین باغ ‌وحش شهر مشهد به سال۱۳۳۹خورشیدی بازمیگردد که محل آن در محدوده خواجه‌ربیع فعلی بود. با ایجاد شرکت باغ‌وحش وکیل‌آباد در سال ۱۳۵۹خورشیدی مشهد شاهد ایجاد دوباره باغ‌وحش در زمینی به وسعت چهار هکتار بود.
باغ وحش وکیل آباد بزرگترین باغ ‌وحش ایران است و بیشترین حیوانات و گونه‌های جانوری را دارد. ببر بنگال، ببر اندونزی، اوریکس سفید، قوچ و میش آئوراد، تمساح، لاما (شبیه شتر)، پلنگ آفریقا، سیاه گوش (نوعی گربه نادر) از جمله حیواناتی هستند که منحصراً در این مجموعه نگهداری می‌شوند. در این باغ وحش برخی حیوانات در حال انقراض و برخی حیوانات بسیار کمیاب همچون تایگون‌ها (گونه‌ای جدید حاصل جفت‌گیری ببر نر و شیر ماده) نیز یافت می‌شوند.
وکیل‌آباد یکی از بلوارهای مشهد است که در غرب شهر قرار دارد و از میدان پارک شروع و به کوهستان پارک شادی ختم می‌شود. وکیل‌آباد نسبت به شرق شهر دارای آب و هوای بهتری می‌باشد.
پیش از آنکه پل مهندس پرتوی بر روی رودخانه ایجاد گردد جاده ارتباطی مشهد به سمت طرقبه و شاندیز از کنار این منطقه زیبا عبور میکرد.

مسیر رسیدن به باغ وحش وکیل آباد :

برای رسیدن به مجموعه وکیل آباد مشهد میتوانید از مسیر زیر کمک بگیرید.

مسیر مشهد به طرقبه