باغ پرندگان – باغ پرندگان اصفهان

 

باغ پرندگان با مساحتی بالغ بر ۵۵ هزار متر مربع در سال ۱۳۷۵ خورشیدی به همت شهرداری اصفهان در بیشه ناژوان اصفهان احداث گردیده و از نظر طراحی در سطح کشور در نوع خود بی نظیر است.
در این مجموعه در حدود ۴۰۰۰ قطعه در۱۳۰ گونه وجود دارد که زیستگاههای متفاوتی بسته به شرایط زندگی طبیعی پرندگان برای آنها در نظر گرفته شده است .

 

آدرس باغ پرندگان اصفهان – باغ پرندگان کجاست :

باغ پرندگان اصفهان در بیشه ناژوان و در حدود ۴ کیلومتری غرب پل وحید و در حاشیه زاینده رود، میدان سهروردی، خیابان الفت احداث شده است.

 

ساعت کار باغ پرندگان اصفهان – ساعت کاری باغ پرندگان :

ساعت کار باغ پرندگان اصفهان از ۸صبح الی ۱۸ می باشد.

 

سایت باغ پرندگان اصفهان :

باغ پرندگان اصفهان سایت خاصی نداشته و اطلاعیه های مرتبط با این مرکز تفریحی از طریق سایت شهرداری اصفهان به اطلاع عموم میرسد.

 

شماره تلفن باغ پرندگان اصفهان – شماره تماس باغ پرندگان :

۷۷۱۳۵۰۰-۷۷۲۶۸۶۹-۷۷۲۶۸۶۸ شماره های تماس باغ پرندگان است. کد شهر اصفهان۰۳۱۱ می باشد.

مسئولین باغ پرندگان همه روزه از ساعت ۸صبح لغایت ۱۸ پاسخگوی علاقمندان هستند.

 

بلیط باغ پرندگان اصفهان – قیمت بلیط باغ پرندگان :

طبق مصوبه ۲۰فروردین سال ۱۳۹۵ شورای شهر اصفهان، قیمت بلیط باغ پرندگان اصفهان مبلغ ۸۰۰۰۰ریال معادل ۸ هزار تومان تعیین شده است.

 

بخش های مختلف باغ پرندگان اصفهان – نقشه باغ پرندگان :

باغ پرندگان اصفهان از بخشهای مختلفی همچون برکه ها، صخره، قفسهای شیشه ای، قفسهای فلزی و فضای سبز جنگلی تشکیل شده که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

برکه های باغ پرندگان اصفهان :

۴ برکه کوچک و بزرگ در باغ پرندگان اصفهان وجود دارد که محل زندگی پرندگان آبچر مانند انواع اردک ها، قوها، غازها و … می باشد. برکه بزرگی در قسمت مرکزی باغ قرار گرفته است بطوریکه تعداد زیادی از این پرندگان آبچر را در بر می گیرد.

صخره باغ پرندگان:

صخره باغ که در ضلع شرقی قرار گرفته محیط زیستی مناسب جهت پرندگان کوهستانی و بیابانی است. پرندگانی چون کبکها بیشتر در این محیط دیده می شوند.

قفسهای شیشه ای باغ پرندگان:

از آنجا که اصفهان دارای شرایط اقلیمی خاص خود می باشد، این قفسها با دارا بودن امکانات ویژه ای چون دستگاه تهویه، شوفاژ و کولر محیط مناسبی را برای پرندگانی که در محیط زیست طبیعی آنها شرایط خاص آب و هوایی حاکم است، فراهم می نماید.

قفسهای آهنی باغ پرندگان:

این قفسها به دلیل نوع تغذیه پرندگان شکاری ساخته شده است. زیرا اینها در صورت آزاد بودن در محیط از سایر پرندگان و جوجه آنها استفاده می کنند. همچنین سعی شده است محیط زیست طبیعی آنها که مناطق صخره ای کوهستانی است در قفسهای مربوط مهیا گردد.

فضای سبز جنگلی باغ پرندگان:

این فضا که از جمله مناطق زیست پرندگان جنگلی است در سرتاسر محیط باغ ایجاد شده و پرندگان به صورت آزاد در این فضا پرواز می کنند.

برای مثال برکه های باغ جهت پرندگان آبچر نظیر اردکها ، فلامینکو ها و … قفسهای شیشه ای برای پرندگانی که در آب و هوای اصفهان امکان زیست ندارند نظیر انواع طوطیها ، توکانها و .. صخره ها برای پرندگان مناطق سنگلاخی و بیابانی نظیر کبک ، و تیهو و .. ، فضاهای سبز و پر درخت جهت پرندگان مناطق جنگلی مانند قرقاولها و قفسهای فلزی برای پرندگانی که به دلایل مختلف امکان رهائی آنها در باغ وجود ندارد در نظر گرفته شده است .