بام سبز لاهیجان

در بالای شیطان کوه لاهیجان فضایی مسطح وجود دارد که به بام سبز لاهیجان مشهورست. این محوطه سبز و زیبا به وسیله گذرگاهی از ورودی کوه و میان درختان به قسمت جنوبی کوه و آبشار شیطان کوه متصل می شود. از بام سبز حدود هزار پله سیمانی تا پای کوه تعبیه شده که یکی از مسیرهای منتهی به بام سبز است.
مجموعه بام سبز به علت زیبایی کم نظیر و همچنین منتهی شدن به مجموعه ارتفاعات مشرف به شهر و باغات چای، تعداد زیادی از دوستداران طبیعت را به خود جذب کرده است. تماشای روزها و شب های لاهیجان ازفراز بام سبز، از دیگر جاذبه های این مجموعه تفریحی می باشد.
در کنار بام سبز طرح تله‌کابین بام سبز لاهیجان به عنوان نخستین تله‌کابین گیلان راه‌اندازی شده‌است. مسیر حرکت تله‌کابین به نحوی طراحی شده که از داخل کابین‌ها نمای زیبایی از شهر و طبیعت چشم‌نواز اطراف دیده می‌شود.
در بام سبز و اطراف تله کابین لاهیجان فضای بسیار بزرگی برای کوهنوردی و پیاده روی وجود دارد. برای رفتن به ایستگاه دوم تله کابین هنگامی که داخل کابین نشسته اید اگر به زیر پای خود نگاه کنید جنگل ها و باغات چای و شیروانی و سقف خانه ها را می بینید که خیلی آرام از بالای آنها گذر میکنید.
عده ای از افراد این مسیر را ترجیح می دهند با پای پیاده طی کنند تا به ایستگاه برسند. هنگامی که از ایستگاه دوم به دیدن شهر بنشینیم هنگام غروب خورشید استخر لاهیجان همانند جواهری در وسط شهر می درخشد.
بام سبز با زیبایی‌های خود در کنار دیگر جاذبه‌های گردشگری لاهیجان همواره پذیرای میهمانان داخلی و خارجی میباشد و سهمی بسزا در گردشگری استان گیلان به خود اختصاص داده است.

توضیحات تکمیلی :

گردشگران بهترست برای داشتن یک بازدید به یادماندنی مسیر را پیاده روی نموده و از زیباییهای طبیعت حیرت انگیز لاهیجان بهره مند شوند.
وسایلی که بهترست به همراه داشته باشید شامل کوله، کلاه و عینک آفتابی، کفش مخصوص پیاده روی، کرم ضدآفتاب، فلاسک چای انفرادی، دوربین عکاسی و کارت شناسایی است.
گردشگران عزیز همزمان میتوانند از سایر جاذبه های منطقه همچون استخر لاهیجان، آبشار شیطان کوه، طبیعت شیطان کوه، شهربازی بام سبز لاهیجان و تله کابین لاهیجان بهره مند شوند.