برج العرب,برج العرب دوبی,هتل های دبی,برج العرب دوبی,هتل های دوبی,برج عرب,برج های دوبی,برج های دبی,هتل برج العرب,برج عرب در دبی,هتل برج عرب

 

هتل برج العرب دبی یکی از لوکس ترین و گرانترین هتل های دوبی است. در اینجا به معرفی این هتل زیبا می پردازیم.

 

 

برج العرب – هتل برج العرب – هتل هفت ستاره دبی – هتل ۷ ستاره :

 

عکس برج العرب,عکس های برج العرب,عکس برج العرب دبی,عکس هتل برج العرب,هتل های ۷ ستاره جهان,برج العرب,برج عرب,هتل های دوبی,هتل برج العرب,هتل برج عرب,برج های دبی,صور برج العرب,برج العرب صور,صور برج عرب,برج العرب جمیرا,سایت گردشگری جاکاو, ,Burj al arab Jumeirah,

هتل برج العرب هتلی در دبی امارات متحده عربی می باشد. هتل برج العرب را تنها هتل ۷ ستاره جهان می نامند، البته همیشه تعداد ستاره های هتل برج العرب مورد بحث بوده است.

ارتفاع ساختمان آن ۳۲۱ متر بوده و در جزیره ای مصنوعی به فاصله ۲۸۰ متری خشکی بنا شده است. هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا وجود دارد.

کوچکترین اتاق هتل برج العرب ۱۶۹ متر و بزرگترین اتاق این هتل ۷۸۰ متر مربع مساحت دارد.

 

 

معمار هتل برج العرب – معمار برج العرب – سازنده برج العرب :

 

معمار برج العرب “اتکینز خاورمیانه” (به انگلیسی Atkins Middle East) می باشد.

 

 

معماری هتل برج العرب – پلان برج العرب :

 

برج العرب تنها ۶۰ متر از ساختمان امپایر استیتز آمریکا کوتاهتر بوده و از برج ایفل بلندتر است. ستون بندی این هتل تا ۴۰ متر زیر دریا می باشد. درحالیکه معماری بیرونی هتل یک معماری کاملاً مدرن است، اما معماری داخلی هتل ترکیبی از سبک شرقی و غربی بصورت بسیار لوکس می‌باشد.

هتل برج العرب به شکل حرف V  می باشد که یک دکل به آن متصل شده است. در فضای بین بال ها یا همان V شکل یک atrium  بوجود آمده که در جلوی آن خمیدگی دارد.

کالبد و بدنه سفید یک نور شیری و لطیفی را روزانه در داخل هتل بوجود می آورد. شیشه جلویی سازه هم مقدار زیادی روشنایی ایجاد می کند. در هنگام شب بیرون و درون ساختمان بوسیله نورهای متغیر روشن می شود.

 

 

لابی آتریوم هتل برج العرب :

 

عکس برج العرب,عکس های برج العرب,عکس برج العرب دبی,عکس هتل برج العرب,هتلهای ۷ ستاره جهان,برج عرب در دبی,برج عرب در دوبی,برج عرب,هتل برج عرب,صور برج العرب,برج العرب صور,صور برج عرب,هتل های دبی,برج العرب جمیرا دبی,سایت گردشگری جاکاو,Burj al arab Jumeirah,

لابی آتریوم برج العرب در ارتفاع ۱۸۰ متری واقع شده که بلندترین در نوع خود در جهان است. آتریوم بیش از یک سوم فضای داخل هتل را شامل می شود. در لابی نیم طبقه، یک فواره، یک ستاره سه بعدی اسلامی را بوجود می‌آورد.

 

 

رستوران هتل برج العرب – رستوران المنتها – رستوران المهارا برج العرب :

 

عکس برج العرب,عکس های برج العرب,عکس برج العرب دبی,عکس هتل برج العرب,هتل های ۷ ستاره جهان,برج العرب,برج عرب,هتل های دوبی,هتل برج العرب,هتل برج عرب,برج های دبی,برج العرب جمیرا,صور برج العرب,برج العرب صور,,صور برج عرب,سایت گردشگری جاکاو, ,Burj al arab Jumeirah,

یکی از رستوران های برج العرب نامش المنتها است که در ارتفاع ۲۰۰ متری قرار داشته و منظره ای از دبی را داراست. دسترسی به این رستوران توسط یک آسانسور شیشه ای امکان پذیرست. نام رستوران دیگر المهارا می باشد که به معنی صدف است. دسترسی به رستوران المهارا توسط یک زیردریایی شبیه سازی شده امکان پذیر است. آکواریوم های زیبایی برای نمایش وجود دارند که حاوی بیش از ۱ میلیون لیتر آب هستند.

شیشه های آکواریم از اکریلیک ساخته شده و برای کاهش تاثیر بزرگ نمایی حدود ۱۸ سانتی متر قطر دارد.

رستوران برج العرب در میان ۱۰ رستوران برتر جهان قرار دارد.

 

 

باند فرود هلی کوپتر در برج العرب – بازی تنیسورهای جهان در باند فرود برج العرب :

 

تنیسورها در برج العرب,بازی تنیس برج العرب,راجر فدرر و آندره آغاسی در برج العرب,راجر فدرر,آندره آغاسی,بازی تنیس,تنیس برج العرب,تنیس در هتل برج العرب,صور برج العرب,برج العرب صور,صور برج عرب,هتل برج العرب دبی,برج العرب دبی,تنیس آغاسی و فدرر برج العرب,سایت گردشگری جاکاو

بالای هتل برج العرب یک باند فرودگاه هلی کوپتر توسط یک پایه نصب شده است. گلف باز مشهور “تیگر وودز” چندین توپ گلف را از این باند فرود به خلیج فارس پرتاب کرد.

در سال ۲۰۰۵ میلادی تنیسورهای مشهور جهان “راجر فدرر” و ” آندره آغاسی” یک بازی را در ارتفاع ۲۱۱ متری انجام دادند که این باند فرود بصورت موقتی به زمین تنیس تبدیل شد.

 

 

برج العرب و نماد دوبی :

 

برج العرب برای مدتی نماد دوبی بود و هنوز می‌توان اثر آن را در پلاک‌های قدیم امارت دوبی دید. اما پس از مدتی دوبی نماد خود را از برج العرب تغییر داد. تعداد بسیاری معتقد هستند این تغییر به دلیل شکل برج العرب است، زیرا در صورتی که برج العرب را از پشت نگاه کنید، آن را شبیه یک صلیب می‌بینید.

 

 

 

قیمت هتل برج العرب – اقامت در برج العرب :

 

 

با وجود اندازه بزرگ برج العرب، تنها ۲۸ طبقه دوبل با ۲۰۲ سوییت وجود دارد. اجاره کوچکترین اتاق هتل برج العرب شبی ۶ هزار درهم است. سرو غذا در رستوران هتل برج العرب کمتر از ۱۰۰۰ درهم نیست. قیمت هر سوئیت هتل برج العرب از ۱۰۰۰دلار در هر شب تا ۱۵ هزار دلار متغیر است. سوئیت سلطنتی هتل برج العرب گرانترین قسمت هتل است که شبی ۲۸ هزار دلار برای اقامت هزینه در بر خواهد داشت.

 

 

فاصله هتل برج العرب تا فرودگاه بین المللی دوبی :

 

عکس برج العرب,فاصله فرودگاه دوبی تا هتل برج العرب,فاصله برج العرب تا فرودگاه دبی,مسیر هتل برج العرب,نقشه برج العرب,برج عرب در دبی,برج عرب در دوبی,برج عرب,هتل برج عرب,صور برج العرب,برج العرب صور,صور برج عرب,نقشه هتل برج العرب,برج العرب جمیرا دبی,سایت گردشگری جاکاو,Burj al arab Jumeirah,

فاصله برج العرب تا فرودگاه دوبی در حدود ۲۶ کیلومتر است. فاصله زمانی فرودگاه بین المللی دبی تا هتل برج العرب در حدود ۲۰ دقیقه می باشد.