برج میدان بسیج گرگان

نماد میدان بسیج گرگان که به برج گرگان معروف است بعد از برج میلاد دومین برج بلند کشور به شمار می آید. اینک این برج زیبا به عنوان نماد مدرن شهر گرگان و استان گلستان در کنار دیگر نمادهای فرهنگی و تاریخی گرگان در میدان بسیج که بزرگترین میدان شهری شمال کشور با ۵هکتارمساحت است، محسوب می شود و شهر گرگان که شهر تاریخ و طبیعت است به همراه نمادها و جاذبه های متعدد تاریخی و طبیعی، یک نماد مدرن را نیز در خود جای داده است.
ارتفاع برج گرگان ۵۷ متر بوده که در ۴ طبقه، یک طبقه زیرزمین با کاربری تجاری و اداری به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع و یک طبقه آشپزخانه به مساحت حدود ۲۵۰ مترمربع در ارتفاع ۳۰ متری احداث شده است.
همچنین، یک طبقه رستوران به مساحت ۳۰۰ متر مربع در ارتفاع ۳۴ متری و یک طبقه تراس به مساحت ۱۷۰ متر مربع در ارتفاع ۳۸ متری احداث شده است. در تراس برج گرگان، چشم انداز دل پذیری از نمای شهر و دشت گرگان و منطقه گردشگری سوگله یا هزارپیچ دیده می شود. رستوران گردان برج گرگان در یک فضای کروی شکل به ارتفاع ۱۲ متر، برج گرگان را از هر نظر متمایز ساخته است.
از دیگر امکانات این برج میتوان به صاعقه گیر و آنتن ۱۵ متری با قابلیت تجهیزات ارتباطی اشاره کرد.
به منظور تردد ایمن عابران، در ظلع شمال میدان بسیج یک زیرگذر عابر پیاده ساخته شده است، در کنار این زیرگذر و برای آرامش خاطر شهروندان و گردشگران و تسهیل عبور و مرور، یک پارکینگ به ظرفیت حدود ۲۰۰ خودرو ایجاد شده است.

امکانات رفاهی برج میدان بسیج :

در پیرامون برج گرگان امکاناتی نظیر پیاده روی اطراف برج، راه پله دسترسی به محوطه هم کف، کافی شاپ، بخش اداری، سرویس های بهداشتی و وضوخانه، فضاهای تجاری، آسانسور، راه پله فرار، نمازخانه و همچنین فضای سبز و آب نماهای زیبای پیرامون برج و نیز امکان دسترسی به اینترنت بی سیم از سوی شهرداری گرگان فراهم شده است.