گردشگری تهران – مکان های گردشگری تهران – جاهای تفریحی تهران – مناطق گردشگری تهران – نماد تهران – نقشه برج میلاد – برج های تهران – داخل برج میلاد – برج میلاد چند طبقه است – سکوی دید باز برج میلاد

 

یکی از دیدنی های تهران و از جمله مکان های گردشگری و تفریحی تهران برج میلاد یا برج یادمان است. این برج یک برج مخابراتی چند منظوره و از مجموعه برج های زیبای ایران و همچنین بلندترین برج ایران بشمار می آید. این برج به شهر تهران نمای خاصی بخشیده و از بیشتر نقاط پایتخت می توان آن را مشاهده نمود. برج میلاد در تهران خصوصا در شب از منظره های دیدنی و زیبای شهر تهران محسوب می شود.

 

آدرس برج میلاد – برج میلاد کجاست :

نقشه برج میلاد نشانگر این است که این برج میان تپه ای با مساحت تقریبی ۶۲ هکتار در جنوب محله شهرک غرب و شمال کوی نصر یا گیشا قرار دارد. آدرس دقیق این برج بزرگراه همت غرب به شرق, خروجی شیخ فضل الله جنوب, مسیر اختصاصی برج میلاد تهران می باشد. کمی جلوتر از ورودی این برج بیمارستان میلاد تهران واقع است.

 

ارتفاع برج میلاد :

ارتفاع برج میلاد تهران ۴۳۵ متر است که بلندترین برج ایران، ششمین برج بلند مخابراتی جهان و نوزدهمین سازه بلند نامتکی دنیا می باشد. سازه های نامتکی سازه‌هایی هستند که بدون هیچ نگهدارنده ای، همانند سیم و دکل، سرپا می باشند.

 

بلندترین برج های جهان – بلند ترین برج های دنیا در زمینه مخابراتی :

•    برج توکیو اسکای تری ۶۳۴ متر – توکیو ژاپن
•    برج گوانگژو و سیجسین ۶۰۵ متر – کشور چین
•    برج سی ان ۵۵۳٫۳ متر – تورنتو کانادا
•    برج اوستانکینو ۵۴۰ متر – مسکو روسیه
•    برج ارینتال پرل ۴۶۷ متر – شانگهای چین
•    برج میلاد ۴۳۵ متر – تهران ایران
•    برج کوالالامپور ۴۲۱ متر – مالزی

 

مشخصات برج میلاد :

این بنای دیدنی تهران و ایران که بدلیل بلندی بسیار و شکل ظاهری متفاوتش نماد تهران نیز محسوب می شود با ۱۳ هزار متر زیربنا از نظر وسعت کاربری سازه راس برج در میان همه برج های مخابراتی دنیا رتبه نخست را داراست.
کلنگ ساخت این برج در دی ماه ۱۳۷۶ پس از سه سال مطالعات شناخت و امکان‌سنجی با نام یادمان (مرکز ارتباطات بین‌المللی تهران) بر زمین‌ خورد و در سال ۱۳۸۰ به پیشنهاد شورای اسلامی شهر تهران به مناسبت یکصدمین زادروز بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران با نام برج میلاد تغییر یافت.

 

پلان برج میلاد – معماری برج میلاد :

معماری و پلان برج میلاد را بشکل خلاصه بدینگونه میتوان تشریح  نمود که بدنه بتنی برج یا شفت مرکزی یک پلان هشت ضلعی دارد که این طرح در ترازهای بالایی به ساختمان راس رسیده و به یک پلان دایره ای منتهی می شود. همچنین در تراز ۲۵۴ و ۲۸۰ متری برج، اجزای سازه راس، یک سبد فضایی را بوجود می آورند که اعضای آن مثلث ها و لوزی هایی را تشکیل می دهند. استفاده از این هندسه تداعی گر هندسه رایج ایرانی، بویژه در دوران اسلامی می باشد.

 

برج میلاد چند طبقه است :

ساختمان پای برج در ۶ طبقه و مساحت ۱۷ هزار متر مربع بنا شده و طبقه همکف لابی به ورودی و پذیرش بازدید کنندگان اختصاص یافته است.

ساختمان راس برج اصلی ترین بخش بهره برداری برج است که پیرامون شفت بتنی در ۱۲ طبقه و سطح زیربنایی تقریبی ۱۲ هزار متر مربع بنا شده است.

 

امکانات برج میلاد – داخل برج میلاد :

برج میلاد شامل چهار بخش اصلی، برج مخابراتی و تلویزیونی، مرکز همایش‌های بین‌المللی، هتل پنج ستاره بین‌المللی و مرکز تجارت جهانی است. خدمات تفریحی قابل ارایه به گردشگران شامل سینما ۶ بعدی، تراس سکوی دید باز، سالن لیزریوم یا لیزرشو، موزه شهرداری، موزه مشاهیر، موزه سکه، گالری های فرهنگی و هنری و گنبد آسمان می باشد.
امکانات رفاهی و سرویس های قابل عرضه به بازدیدکنندگان شامل کافی شاپ، رستوران متعدد سنتی و فست فود، پارکینگ، فودکورت (رستوران های غذای ملل)، رستوران گردان ۳۶۰ درجه و انواع فروشگاه های مورد علاقه گردشگران می باشد.

 

سکوی دید باز برج میلاد :

سکوی دید باز برج بخشی از برج در ارتفاع ۲۸۰ متری است که به هوای بیرون برج راه داشته و گردشگران می توانند در زمان هایی که هوا مساعدست چشم انداز شهر تهران را از آن تماشا نمایند.

 

رستوران گردان برج میلاد – رستوران گردون برج میلاد :

در داخل برج میلاد و در رستوران گردان برج مهمانان عزیز می توانند همزمان با صرف غذاهای متنوع و باکیفیت  دیدی ۳۶۰ درجه نسبت به شهر تهران از چشم انداز بالای برج داشته باشند. مدت زمان تکمیل شدن دید ۳۶۰ درجه در حدود یکساعت است.

 

دلفیناریوم برج میلاد :

دلفیناریوم یا پارک دلفین های برج میلاد در محل اختصاصی برج میلاد تهران قرار دارد. این دلفیناریوم اولین و تنها دلفیناریوم غیرساحلی در ایران است. علاقمندان به بازدید می توانند بصورت آنلاین یا حضوری نسبت به تهیه بلیط اقدام نمایند.

 

ورودی برج میلاد – راه های دسترسی – سالن برج میلاد :

راههای رسیدن و دسترسی به مجموعه گردشگری و تفریحی برج یادمان در ادامه ذکر خواهد شد.

•    تهران – بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری – ورودی بزرگراه شهید همت – کنارگذار اختصاصی برج میلاد
•     تهران – بزرگراه حکیم غرب – بعد از بزرگراه چمران – ورودی اختصاصی برج میلاد
•     تهران – بزرگراه همت شرق – خروجی بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری جنوب، پل کابلی اختصاصی برج میلاد

 

مسیر برج میلاد با مترو – دسترسی به برج با مترو :

ایستگاه خط ۷ مترو تهران برای بازدید این مکان گردشگری تهران در نظر گرفته شده و بزودی راه اندازی خواهد شد.

 

مسیر برج میلاد با اتوبوس – دسترسی به برج با اتوبوس :

برای این جاذبه گردشگری تهران علاوه بر سواری و تاکسی، مینی بوس هایی در نظر گرفته شده که علاقمندان می توانند بوسیله آنها به این جای دیدنی تهران دسترسی داشته باشند.

 

ساعت بازدید برج میلاد – ساعت کار برج – بازدید برج میلاد – ساعات و روزهای بازدید از برج  :

بر اساس اطلاعات سایت برج میلاد بازدید از این برج هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب برای تمامی شهروندان امکانپذیر بوده و علاقمندان با مراجعه حضوری و یا تماس با شماره ۸۵۸۵ می توانند اقدام به بازدید از محوطه برج و داخل برج میلاد کنند.

 

قیمت بلیط برج میلاد – بلیت برج میلاد – سایت برج میلاد – ورودی برج میلاد چقدر است :

مجموعه برج میلاد برای بازدید از این جاذبه گردشگری تهران بسته هایی در نظر گرفته که علاقمندان می توانند با خرید بسته مورد نظر خود از دیدنی های این مکان گردشگری لذت ببرند.
قیمت بلیط برج میلاد مربوط به اسفند ۹۴ می باشد.
•    بسته کامل که شامل سکوی دید باز + گنبد آسمان + موزه مشاهیر + موزه شهرداری است به قیمت ۳۵۰۰۰۰ ریال می باشد.
•    بسته بازدید از سکوی دید باز، واقع در ارتفاع ۲۸۰ متری به قیمت ۱۲۰۰۰۰ریال می باشد.
•    بلیط ورودی کافه تریا واقع در ارتفاع ۲۶۴ متری به مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال می باشد.
•    بلیت لیزریوم واقع در گذرگاه برج به مبلغ ۸۰۰۰۰ ریال است.

 

تخفیف بلیط برج میلاد :

گردشگرانی که علاقمند به تهیه بلیط برج با قیمتی کمتر از نرخ مصوب دارند می توانند براحتی با مراجعه به وبسایت های تخفیف گروهی بلیط این مجموعه را با قیمتی کمتر خریداری نمایند. تخفیف بلیط از ۱۰ تا ۵۰ درصد متغیرست. لازم به توضیح است که بسیاری از کارکنان دولت و ارگان ها با سهمیه واحد مورد نظر خود بطور رایگان از برج بازدید می نمایند.

 

شماره تلفن برج میلاد – شماره تماس برج – سایت برج میلاد :

بر مبنای اطلاعات سایت برج میلاد تلفن گویای برج یادمان ۸۴۳۶۱۰۰۰ می باشد.
تلفن رزرو بازدید گروهی از برج و سامانه ارتباط با مشتری ۸۵۸۵ است.

 

توصیه های گردشگری :
–    در شرایط بد جوی حضور در سکوی دید باز برج مقدور نمی باشد.
–    برای تهیه بلیط رستوران گردان به کانتر رستوران گردان واقع در ضلع شرقی گیشه فروش بلیط مراجعه فرمایید.
–    برای کودکان بالای ۶ سال نیاز به تهیه بلیط است.
–    ورود به بالای برج برای کودکان زیر ۲ سال و خانم های باردار و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و فشار خون بالا ممنوع می باشد.