تالار ظروف کاخ گلستان

تالار ظروف یکی دیگر از تالارهای مجموعه دیدنی کاخ گلستان تهران است که در کنار تالارهایی چون تالار سلام، تالار برلیان، تالار عاج و تالار آیینه علاقمندان زیادی برای بازدید دارد. بنای تالار ظروف که بر روی بقایای عمارت نارنجستان و در شمال ساختمان سفره‌ خانه ایجاد شده، در سال ۱۳۴۴ شمسی به پایان رسیده است.
در زمان تاسیس این تالار زیبا برخی از هدایایی که سلاطین اروپایی به شاهان قاجار اهدا کرده بودند، از اتاق موزه یا همان تالار سلام به این عمارت انتقال داده شده ودر داخل ویترین هایی که به این منظور ساخته شده بود قرار گرفت.
از جمله ظروفی که در این موزه قرار داده شده اند می‌توان به سرویس چینی مربوط به جنگهای ناپلئون بناپارت، سرویس اهدایی نیکولای اول تزار روسیه، سرویس جواهر نشان اهدایی ملکه ویکتوریا، سرویس ساخته شده از سنگ گرانبها مالاشیت اهدایی الکساندر سوم و سرویس چینی اهدایی ویلهلم به ولیعهد وقت دولت ایران اشاره کرد .
تالار ظروف کاخ گلستان از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا چندین سال بسته بوده و فقط به عنوان VIP و محل برگزاری مراسم‌های مختلف ار آن استفاده می شده است. خوشبختانه در حال حاضر بعنوان یکی از قسمتهای قابل بازدید مجموعه تاریخی دیدنی کاخ گلستان در انتظار علاقمندان به اماکن گردشگری تاریخی می باشد.