استان فارس,گردشگری سپیدان,تنگ غوره دان سپیدان,تنگ غوره دان,تنگ غوره دان کجاست,آدرس تنگ غوره دان,تنگ غوره دان سپیدان کجاست,تنگه غوره دان,طبیعت سپیدان,گردشگری سپیدان,طبیعت فارس

 

یکی از مکان های گردشگری طبیعی شهرستان سپیدان در استان فارس تنگ غوره دان سپیدان می باشد. تنگ غوره دان یکی از مناطق زیبای شهرستان سپیدان است که در فاصله ۱۸ کیلومتری شمال غرب بیضاء سپیدان قرار دارد. تفرجگاهی زیبا با طبیعتی بکر و شگفت انگیز.
این جاذبه طبیعی سپیدان فارس در کنار روستای امامزاده اسماعیل با زیارتگاهی به همین نام قرار دارد. در این منطقه زیبا رودخانه ای بطول ۱۰کیلومتر قرار دارد که با گرم شدن تدریجی هوا از حجم آب آن کاسته میشود.
این مکان گردشگری طبیعی سپیدان را درختان انبوهی از قبیل بادام، ارژن و بنه پوشانده است. دربعضی از نقاط این تنگه دیواره های بلندی وجوددارد که صخره نوردان را به مبارزه میطلبد. در این تنگه گونه های جانوری مختلفی زندگی میکنند، مانند گرگ،گراز و خرس.
بهترین زمان برای دیدن این نقطه گردشگری استان فارس اواسط فروردین ماه است. این منطقه زیبا با طبیعت منحصر بفرد خود علاقمندان زیادی را به سمت خود جلب مینماید./n