جنگل رنگو گرگان

منطقه جنگلی رنگو در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی گرگان قرار دارد. این منطقه یکی از مناطقی است که به عنوان مقصد پیاده روی های فردی و جمعی مورد استفاده قرار می گیرد. جنگل رنگو از سمت مغرب به منطقه شصت کلا و از سمت مشرق به منطقه ناهارخوران گرگان مرتبط است.
آبشار کم نظیر رنگو در دل این جنگل زیبا خودنمایی می کند.
جنگل رنگو دارای گرمابه ای قدیمی و همچنین امامزاده ای به نام امامزاده ابراهیم می باشد و طبیعت زیبای اطراف آبشار و دره های مسیر رودخانه های آن از جاذبه های منحصر بفرد منطقه به شمار می آید.
آغاز ورودی جاده جنگلی رنگو، با ویرانه های یک گرمابه قدیمی روبرو می شویم که سالیان سال است متروک افتاده و کمی جلوتر از آن گورستان قدیمی روستای توشن جلب نظر می کند. در ادامه مسیر رودخانه، دره به ارتفاع بیش از پنجاه متر نمایان می شود که دو سوی آن درخت های بلند شاخه در شاخه هم انداخته اند. شیب دره در برخی نقاط تا هشتاد درجه نیز می رسد. پس از حدود پنج ساعت پیاده روی، در امتداد این دره و مسیر رودخانه، آبشار رنگو از فراز صخره های عظیمی نمایان می شود که با هیبت سرازیر شده و صدای مهیبش از فاصله ای دور شنیده می شود.
پیش از رسیدن به آبشار رنگو، کمپ رنگو نیز در بین راه قرار دارد. این کمپ برای اقامت طبیعت گردان و کوهنوردان، تعبیه شده است. مسیر دسترسی به آبشار رنگو از دل جنگل های پردرخت و تاریک منطقه، مسیری واقعا سخت و گمراه کننده بوده و لازم است حتما از یک راهنمای محلی کمک بگیرید.
بدلیل طبیعت بکر منطقه بغیر از کمپ رنگو، امکانات رفاهی چندان زیادی برای گردشگران مهیا نیست.

توضیحات تکمیلی :

بدلیل طبیعت بکر منطقه بغیر از کمپ رنگو، امکانات رفاهی چندان زیادی برای گردشگران مهیا نیست، لذا وسایل رفاهی به همراه داشته باشید.