گردشگری کهگیلویه و بویر احمد,دریاچه سد شاه قاسم,سد شاه قاسم یاسوج,طبیعت یاسوج,جاهای تفریحی یاسوج,آدرس دریاچه سد شاه قاسم,آدرس سد شاه قاسم,دریاچه سد شاه قاسم کجاست,سد شاه قاسم کجاست,مکان های طبیعی یاسوج,بند شاه قاسم,بند شاه قاسم یاسوج

 

سد شاه قاسم یا بند شاه قاسم یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی در جاده یاسوج به شیراز در استان کهگیلویه و بویر احمد می باشد. سد شاه قاسم در ۱۲ کیلومتری جنوب غرب شهر یاسوج، پس از دانشگاه پیام نور یاسوج واقع است.
دریاچه پشت سد شاه قاسم زیستگاه پرندگانی چون حواصیل و مرغابی می باشد. دریاچه سد شاه قاسم که بیشتر آب آن از ارتفاعات و دره های فصلی تامین می شود گاهی به علت کاهش بارندگی خشک می شود.
جنگل های بلوط واقع در منطقه سد شاه قاسم از مکان های گردشگری نزدیک شهر یاسوج بشمار می آیند. همچنین امکانات ورزش های آبی و قایق سواری در دریاچه سد شاه قاسم از جاذبه های تفریحی این منطقه گردشگری یاسوج می باشد.

 

مسیر رسیدن به دریاچه سد شاه قاسم :

 

اگر مبدا شما شهر یاسوج باشد پس از ورود به محور یاسوج به بابامیدان و شیراز، در کیلومتر ۲ یاسوج به بابامیدان به اکبرآباد میرسید. در کیلومتر ۵ این مسیر به تل خسرو خواهید رسید که تپه باستانی تل خسرو از مکان های تاریخی گردشگری این منطقه می باشد. در کیلومتر ۶ یاسوج به بابامیدان سراب تاوه واقع است. در کیلومتر ۹ یاسوج به شیراز در سمت چپ به جاده سد شاه قاسم وارد شوید تا پس از ۳ کیلومتر ادامه مسیر به سد شاه قاسم برسید. در این مسیر دانشگاه پیام نور یاسوج را هم خواهید دید./n