استان قم,گردشگری دستجرد,دهکده توریستی تفریحی سلامت صبا,دهکده توریستی سلامت در استان قم,دهکده سلامت صبا قم,دهکده سلامت چیست,دهکده صبا,دهکده صبا قم,دهکده ی فرهنگی تفریحی سلامت صبا,فلسفه وجودی دهکده سلامت صبا,ویلاهای دهکده سلامت صبا,ویلای دهکده سلامت صبا قم,گردشگری قم,امکانات رفاهی دهکده توریستی سلامت صبا,بقعه امامزاده ذکریا دستجرد,جاهای تفریحی قم

 

یکی از جاذبه های گردشگری و مکان های تفریحی توریستی استان قم دهکده توریستی سلامت صبا می باشد. دهکده سلامت صبا در ۶۷ کیلومتری غرب شهر قم در مجاورت شهر دستجرد (مرکز بخش خلجستان) واقع است.
شهر دستجرد تنها شهر ییلاقی استان قم می باشد که دارای اختلاف دمای ۸ تا ۱۲ درجه با شهر قم است.
امتیازات ویژه دستجرد آب و هوای خنک و مطبوع آن با اکسیژن فراوان و دوری از آلاینده‏های زیست‌محیطی شهرهای بزرگ و صنعتی و داشتن چشمه‌ها و قنات‌های آب معدنی منحصر به فرد است.
از دیگر ویژگی‌های بخش خلجستان نزدیک بودن آن به چهارراه اقتصادی سلفچگان و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان است و نیز نزدیکی آن به شهر مقدس قم، دومین شهر زوار گذر ایران که در آن بقاع متبرکه‌ ای چون آستان مقدس بانو حضرت معصومه‌ (س) و مسجد مقدس جمکران قرار دارد.

 

فلسفه وجودی دهکده سلامت صبا :

 

شهر قم در طول هفته به خصوص شب‌های چهارشنبه و روز جمعه پذیرای صدها هزار زائر حرم حضرت معصومه ‌(س) و مسجد مقدس جمکران از سراسر ایران و کشورهای اسلامی است. تعداد زائران قم از مشهد مقدس کمتر است و به علت کمبود امکانات رفاهی و خدماتی و هوای گرم و آب شرب نامناسب مدت زمان اقامت زائران به طور متوسط به ۴ ساعت می‌رسد.

با فراهم کردن مراکز تفریحی، رفاهی و خدماتی در مناطق ییلاقی و خوش آب و هوای استان قم می‌توان با استفاده از جاذبه‏ های طبیعی و آب و هوای مناسب متوسط زمان اقامت در این استان را به بیش از یک شبانه‌ روز رساند.

 

امکانات رفاهی دهکده توریستی سلامت صبا :

 

رستوران، هتل، پیست دوچرخه سواری و اسکله ی ماهیگیری ، سونا، جکوزی و امکانات آب درمانی از امکانات رفاهی این منطقه گردشگری دستجرد می باشد. صبا علاوه بر امکانات کامل رفاه و آسایش یک قایق اختصاصی در اختیار هر ویلا قرار میدهد تا مهمانان بتوانند زمان خوبی را در روی دریاچه بگذرانند.

 

سایر جاذبه های گردشگری دستجرد :

 

گردشگران عزیز همزمان میتوانند از سایر دیدنیهای دستجرد نیز دیدن نمایند. این جاذبه های گردشگری بشرح زیر هستند :
– بقعه امامزاده ذکریا دستجرد
– امامزاده ابراهیم دستجرد
– منطقه سرچشمه دستجرد
– منطقه خونیان دستجرد
– منطقه بافیلو دستجرد
– دشت بالای دستجرد
– گلخانه کوثر دستجرد/n