دیوار چین,دیوار بزرگ چین,بزرگترین دیوار جهان,انتهای دیوار چین,سازنده دیوار چین,طولانی ترین دیوار دنیا,علت ساخت دیوار چین,دیوار چین از کره ماه,دیوار چین از فضا,دیوار چین در کدام شهر است,دیوار چین از ماه,طول دیوار چین

 

دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان است. طولانی‌ترین و بزرگترین سازهٔ مهندسی نظامی و دفاعی از نظر زمان ساخت در جهان دیوار بزرگ چین است.
گردشگران چینی و خارجی از پیمودن دیوار احساس افتخار می‌کنند. حتی سران بسیاری کشورهای خارجی نیز فرصت دیدار از این اثر بزرگ را از دست نمی‌دهند.
این بنای تاریخی چین در سال ۱۹۸۷ میلادی در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است.

 

طول دیوار چین – دیوار چین چند کیلومتر است :

 

طول دیوار چین در حدود ۷۳۰۰ کیلومتر می باشد.

 

 

سازنده دیوار چین – چه کسی دیوار چین را ساخت :

 

دیواری که امروزه قابل مشاهده است، دیوار متعلق به سلسله مینگ (۱۳۶۸ – ۱۶۴۴ میلادی) است. تاریخ‌دانان چینی اعتقاد دارند که حدود یک میلیون سرباز قادر بودند به طور هم زمان در امتداد دیوار چین مستقر شده و برای نبردهای احتمالی آماده باشند.

دیوار چین در کدام شهر است – دیوار چین کجاست – آدرس دیوار چین :
دیوار چین بین دروازه جایوگوان در استان گان سو چین و ساحل رود یالوجیان در استان لیائو نینگ چین واقع است. شهر پکن یکی از بهترین و پرطرفدارترین مکان ها برای شروع بازدید از دیوار چین بشمار می آید.

 

 

شروع دیوار چین – انتهای دیوار چین – آخر دیوار چین کجاست :

 

دیوار بزرگ چین از غرب به دروازه جایو گوان در استان گان سو چین و از شرق به ساحل رود یالوجیان در استان لیائو نینگ در شمال شرقی کشور چین منتهی می شود. در این فاصله ۹ استان، شهر و ناحیه خودمختار وجود دارند.

Great wall,China great wall,دیوار بزرگ چین,دیوار چین,دیوار بلند چین,دیوار چین از ماه,عکس دیوار چین,عکسهای دیوار چین,عکس های دیوار چین,تصاویر دیوار چین,انتهای دیوار چین,ته دیوار چین,آخر دیوار چین,سایت گردشگری جاکاو

 

 

علت ساخت دیوار چین – فلسفه ساخت دیوار چین – دلیل ساخت :

 

این دیوار بزرگ را برای حفاظت چین در مقابل مهاجمان مغول ساختند. تقریباً در سال ۲۴۶ قبل از میلاد، چین را به ایالت کوچکی تقسیم کردند. پادشاه شی هوانگ تی (shin huang TI) قسمت‌های مختلف چین را با هم متحد ساخت. در شمال این امپراطوری مغول‌ها زندگی می‌کردند. از ترس اینکه مبادا آنها در هر زمان به چین حمله‌ور شوند، پادشاه برای حفاظت کشور در مقابل خطر دستور داد تا دیوار بزرگ چین را بنا کنند
هیچ‌کدام از پادشاهان با ساخت دیوار به هدف خود نرسیدند. چون دیوار در جاهای زیادی شکست و مغولها فرصت یورش به چین را پیدا کردند. ممکن بود ساختن دیوار بزرگ هرگز عملی نشود، اما آنها توانستند آن را بسازند.

 

 

دیوار چین از کره ماه – دیوار چین از فضا – دیوار چین از ماه :

 

ادعایی وجود دارد مبنی بر اینکه دیوار چین را می توان با چشم غیرمسلح از فضا دید. این ادعا که این دیوار تنها پدیده انسانی است که از فضا قابل رویت می‌باشد، بارها تکذیب شده‌ ولی هنوز در باور عوام جا دارد. در واقع بسیاری از پدیده‌های انسان‌ساز، به خصوص در نور شب از فضا قابل رویت هستند اما تشخیص دیوار چین با چشم غیر مسلح از هر نقطه‌ای در مدار زمین کاملاً غیرممکن است.

فضانوردان آپولو این ادعا را مطرح نکرده‌اند و حتی فضانوردانی که در مدار زمین می‌چرخند نیز به سختی می‌توانند چنین ادعایی مطرح سازند. گفته می‌شود که این تصور چند دهه قبل از اولین فرود بر سطح ماه توسط ریچارد هالیبرتون مطرح گردیده ‌است. از یکی از فضانوردان نقل شده‌است که “دیوار چین از ارتفاع حدود ۱۸۰ مایلی ناپدید می‌شود./F

 

 

پایان قسمت اول مطلب دیوار چین

 

قسمت دوم مطلب دیوار چین