روستای چهار باغ گرگان

چهارباغ روستایی در جنوب شهر گرگان و در فاصله ۵۶ کیلومتری از مرکز استان گلستان است. چهار باغ در مرز شرقی منطقه حفاظت شده جهان نما واقع است.
این روستا در جنوب منطقه زیارت گرگان قرار دارد.
چهار باغ در دهستان استرآباد جنوبی قرار داشته و براساس سرشماری سال ۱۳۸۵جمعیت آن ۲۰۵ نفر یعنی در حدود ۷۵ خانوار بوده است. البته جمعیت آن در تابستان بالغ بر ۵۰۰ خانوار است که به دلیل سرمای شدید زمستان به گرگان و شاهرود مهاجرت می کنند.
روستای چهار باغ طبیعت خیره کننده ای دارد ، در این روستا گونه های مختلف گیاهی وجود دارند که از ترکیب آنها مناظر بی بدیلی در مقابل چشم هر گردشگری خودنمایی میکنند.

سایر جاذبه های گردشگری منطقه چهارباغ :

در نزدیکی روستای چهار باغ نقاط دیدنی زیادی وجود دارد که از میان آنها میتوان به چند کوه جنگلی که از جاذبه های گردشگری استان گلستان هستند اشاره نمود.
این نقاط گردشگری دارای معروفیت زیادی در استان گلستان و کل کشور هستند.

تاور نرآب روستای چهار باغ :

کوه جنگلى تاورنرآب در ۲۱ کیلومترى جنوب شرقى گرگان و در فاصلهٔ ۵ کیلومترى شمال روستاى چهارباغ واقع شده است. این کوه حدود ۲۹۵۰ متر ارتفاع داشته و سرچشمه رودهاى چهارباغ خاصه رود و آب قزاق مى‌باشد.

تل انبار روستای چهار باغ :

کوه جنگلى تل انبار در فاصلهٔ ۲۳ کیلومترى جنوب گرگان و در ۶ کیلومترى شمال غربى روستاى چهارباغ قرار گرفته است. ارتفاع آن از سطح دریا ۳۰۳۰ متر است و سرچشمه رودهاى چهارباغ، سوته‌رود و خاصه‌رود مى‌باشد.
اگر از شهر گرگان به سمت جنوب نگاه کنید، رشته کوهی را می‌بینید که شهر گرگان را همچون کمانی در برگرفته است. بلندترین قله این رشته کوه تل انبار نام دارد. این رشته کوه یکی از منابع اصلی تأمین آب شهر گرگان است که متشکل از دره‌های متعددیست که انتهای این دره به آبشار دوقلو زیارت ختم می‌شود.

پیرگرده روستای چهار باغ :

کوه جنگلی پیرگرده در فاصله‌ ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی گرگان و در ۸ کیلومتری روستای چهارباغ قرار گرفته است. ارتفاع این کوه ۳۲۰۴ متر است و سرچشمه رودهای چهارباغ، آب قزاق و باغشاه می‌باشد.