گردشگری سیستان بلوچستان,غار لادیز,آبشار لادیز,غار لادیز میرجاوه,آبشار لادیز میرجاوه,آدرس آبشار لادیز,آبشار لادیز کجاست,غارهای سیستان بلوچستان,آبشارهای سیستان بلوچستان,طبیعت سیستان و بلوچستان,روستای لادیز

 

یکی از مکان های گردشگری شهرستان میرجاوه و از جاذبه های طبیعی استان سیستان و بلوچستان غار آبی لادیز می باشد. این غار زیبا از مناظر طبیعی و جذاب در دل کوه روستای لادیز از توابع شهرستان میرجاوه است که در ۱۷کیلومتری جنوب غرب شهر میرجاوه قرار دارد. این مکان طبیعی و گردشگری سیستان و بلوچستان در ۱۱۵ کیلومتری جنوب شرق زاهدان واقع است.
غار آبی لادیز در حدود ۲٫۵ متر ارتفاع داشته و در حدود ۱۵ متر طول آن است. اطراف دهانه ورودی غار لادیز از پوشش گیاهی زیبایی برخوردار است و درختان پده، گز و انواع گیاهان علفی جذابیت خاصی به آن داده و در روزهای تعطیل مکان تفریحی خوبی برای برخی خانواده‌های زاهدانی و میرجاوه است .‬‬
این جاذبه طبیعی و گردشگری با دارا بودن زیبایی های منحصر به فرد در منطقه کویری و همجواری با چهارمین قله مرتفع ایران، قله تفتان، از قابلیت های فراوانی برای جذب طبیعت گردان و گردشگران داخلی و خارجی برخوردار است.

 

روستای لادیز :

آب و هوای روستای لادیز در فصول پاییز، زمستان و اوایل بهار مطبوع و دلپذیر بوده و در تابستان‌ ها گرم است . رودخانه لادیز نیز از شمال روستا عبور می‌کند. حواشی رودخانه‌ فصلی لادیز به ویژه در فصول بهار و تابستان چشم‌اندازهای بسیار زیبایی داشته و مکان مناسبی برای گذران اوقات فراغت گردشگران می باشد.
همجواری روستای لادیز با کوه تفتان، موجب پدید آمدن چشم‌ اندازهای بدیع و اماکن تاریخی و طبیعی شده و همه ساله کوهنوردان بسیاری برای صعود به بام جنوب شرق کشور به این منطقه عزیمت می‌کنند.
جاده های دسترسی مناسب و آسفالته این روستا و پدیده های طبیعی زیبای آن هر تابستان پذیرای شماری از میهمانان داخلی و خارجی است.

 

آبشار لادیز :

آبشار لادیز در فاصله کمی از غار لادیز قرار گرفته است. ترکیب دو پدیده آبشار و غار در نزدیکی روستای لادیز موجب شده خانواده های زاهدانی و اهالی میرجاوه اوقات فراغت خود را در روستای دیدنی لادیز بگذرانند.

 

جاذبه های تاریخی روستای لادیز :

در سال‌های ۶۷-۱۹۶۶ میلادی، هیأتی از دانشگاه “گاری هیوم” بررسی هایی در منطقه لادیز و مشکید بلوچستان انجام داد و در نتیجه این تحقیقات، آثار و نمونه ابزارهای سنگی از عهد پارینه سنگی به دست آمد. محققین این آثار به دست آمده را فرهنگ لادیزیان نامیدند. این یافته‌ها نشان می داد که جنوب شرقی ایران در عصر پارینه سنگی یعنی در حدود هشتاد تا صد هزار سال پیش زیستگاه جامعه انسانی بوده است.
آسیاب های آبی لادیز و قلعه ارباب ها در روستای لادیز از دیگر جاذبه های تاریخی این روستا بشمار می آیند.

 

لینک های کمکی برای جستجوی سریع در سایت گردشگری ایران و میرجاوه :

گردشگری میرجاوه – گردشگری سیستان و بلوچستان – جاهای دیدنی میرجاوه – گردشگری ایران – بهترین سایت های گردشگری ایران – مکان های تفریحی میرجاوه – سفر به سیستان و بلوچستان – میرجاوه ایران – نقشه شهر میرجاوه – لیست دیدنی های میرجاوه – مکان های دیدنی میرجاوه – نقاط دیدنی ایران – زیباترین جاهای ایران – مکان های طبیعی میرجاوه – سوغاتی میرجاوه – غارهای ایران – آبشارهای ایران – نقشه گردشگری میرجاوه – نقشه گردشگری سیستان بلوچستان – گردشگری زاهدان – جاذبه های گردشگری زاهدان