فاصله تهران تا چالوس,جاده چالوس,شمال ایران,ترافیک جاده چالوس,جاده شمال,تهران چالوس,جاده تهران چالوس,جاده های شمال,چالوس به تهران,راههای شمال

 

 

جاده چالوس یکی از زیباترین جاده ها در نقشه راههای ایران است که پایتخت را به شهر چالوس و استان مازندران وصل می نماید.

از دو طریق می توان از تهران به چالوس رفت. البته غیر از این دو مسیر می توان از جاده فیروزکوه یا جاده هراز به آمل رفته و پس از عبور از چندین شهر به چالوس رسید، که این مسیر بسیار طولانی می باشد. در ادامه به مسیرهای کوتاه تهران به چالوس می پردازیم.

 

 

اولین مسیر تهران به چالوس – جاده تهران کرج :

 

فاصله تهران تا چالوس در این مسیر در حدود ۲۰۰ کیلومتر است. در این مسیر از حوالی کرج، حاشیه دریاچه سد کرج یا سد امیرکبیر، آسارا، چنارستان، درده، گرماب، گچسر، کندوان، پل زنگوله، سیاه بیشه، پل آشن و مرزن آباد عبور خواهید کرد.

زمان مورد نیاز برای طی این مسیر با ماشین شخصی و در شرایط ترافیک عادی و سبک در حدود ۳ ساعت و ۵۰ دقیقه است.

پیشنهاد می شود مسافران ترافیک جاده چالوس را پیش از سفر بررسی نمایند. ترافیک جاده چالوس در ایام تعطیل و اواخر هفته بسیار سنگین بوده و قوانین محدود کننده ای برای تردد وضع می شود.

 

 

دومین مسیر تهران چالوس – جاده فشم و شمشک :

 

مسافت تهران تا چالوس در این جاده در حدود ۱۸۰ کیلومتر است.

در این مسیر از جاده لشگرک، زردبند، رودک، حاجی آباد، لشگرک، میگون، دره شمشک، جیرود، شمشک، جاده شمشک دیزین، گاجره، ولایت رود، کندوان، پل زنگوله، سیاه بیشه، پل آشن و مرزن آباد گذر می کنید.

فاصله زمانی تهران چالوس در این مسیر در حدود ۴ ساعت است.

این مسیر پر از پیچ و خم می باشد، لذا جوانب احتیاط را رعایت نمایید.

 

 

برنامه سفر :

 

گردشگران در صورتیکه از دیدنی ها و نقاط گردشگری اطلاعات کافی در اختیار داشته باشند، برنامه ریزی بهتری برای سفر خود خواهند داشت. به این منظور جاذبه های گردشگری مبدا و مقصد را بصورت لینک ارائه مینماییم. کافیست بر روی لینک کلیک کرده و لذت ببرید :

 

مکان های گردشگری تهران – دیدنی های تهران

 

جاذبه های گردشگری مازندران – مکانهای دیدنی مازندران

در جاده چالوس بازدید باغ گل لاله گچسر را از دست ندهید. از طریق لینک زیر می توانید با این جاذبه گردشگری جاده چالوس آشنا شوید :

 

 

باغ گل لاله گچسر – روستای گرماب – باغ لاله روستای گرماب

 

 

سفر شگفت انگیز – سورپرایز شوید – متفاوت باشید :

 

وقتی یک گردشگر به یک استان یا شهر خاصی سفر میکند، معمولا بدلیل نا آشنا بودن با جاذبه های گردشگری مقصد و مخصوصا دیدنیهای بین راهی مناطق گردشگری زیادی را از دست می دهد. بسیاری از مسافران از شهری به شهر دیگر سفر میکنند بدون اینکه از مکان های گردشگری بین این دو شهر اطلاع داشته باشند. این مساله موجب میشود بعضی از جاذبه های توریستی مقصد بارها بازدید شود و بنوعی تکراری باشد. پیشنهاد ما این است که ماجراجو باشید و متفاوت سفر کنید.

از طریق لینک زیر میتوانید مناطق گردشگری جدیدی را کشف نمایید :

 

مسیرهای گردشگری استان مازندران

 

 

اپلیکیشن گردشگری جاکاو – اپلیکیشن اندروید گردشگری :

 

 

سایت گردشگری جاکاو برای راحتی گردشگران ۲ اپلیکیشن گردشگری آماده کرده تا همیشه همراه علاقمندان به جاذبه های گردشگری باشد.

براحتی میتوانید از طریق لینک های زیر این اپلیکیشن های توریستی را دانلود نمایید.

 

راهنمای دانلود اپلیکیشن گردشگری جاکاو :

 

بعد از کلیک کردن بر روی لینک زیر در سایت “کافه بازار” بر روی باکس “رایگان” که در سمت چپ صفحه قرار دارد کلیک نمایید و سپس با گوشی موبایل خود بارکد مربع شکل (QR Code) را اسکن نمایید. براحتی اپلیکیشن دانلود خواهد شد.

 

 

دانلود اپلیکیشن رایگان “جاکاو – ایرانگردی” از کافه بازار – ۱۰۰% رایگان

 

دانلود اپلیکیشن رایگان “جاکاو – ۱۰۰۱ مسیر گردشگری “ از کافه بازار – ۱۰۰% رایگان