زیباکنار,زیباکنار شمال,زیباکنار کجاست,زیباکنار گیلان,ساحل زیباکنار,مجتمع تفریحی زیباکنار,نقشه زیباکنار,جاهای دیدنی زیباکنار,جاهای دیدنی گیلان

 

مجتمع تفریحی زیباکنار یکی از جاهای دیدنی گیلان بوده و در آغوش جنگل های سرسبز و زیبای شمال و در جوار سواحل لاجوردین دریای خزر قرار دارد. این مجموعه تفریحی در ۳۷ کیلومتری شمال شرق رشت واقع است.
بندر علی آباد، نام قدیمی زیبا کنار است و جزء بخش لشت نشاء می باشد. مردم زیبا کنار اغلب صیاد و برنج کار هستند. زیبا کنار در گذشته های نه چندان دور یکی از بنادر کشتیرانی و باربری دریایی مهم استان بشمار می رفت. در حال حاضر این منطقه یکی از مناطق دیدنی و گردشگری کشور بشمار می آید و همچون نگینی در جوار دریای خزر می درخشد و هر ساله گردشگران زیادی را پذیراست. تالاب زیبا کنار و منطقه وحشی بوچاق که در مجاورت دریا قرار گرفته است این منطقه را از دیگر مناطق دیدنی تر کرده است.
بندر ساحلی زیبا کنار بدلیل ویلاسازی های چند سال اخیر توسط افراد غیر بومی و همچنین وجود پادگانهای آموزشی نظامی و هتل ها ی متعدد کمی بافت محلی و سنتی خود را ازدست داده است، از جمله بنا های مهم منطقه در گذشته را می توان به هتل زیبا کنار که در اوایل حکومت پهلوی برای سکونت خوانین و پذیرایی از مهمانان اشرافی ساخته شده بود و همچنین کاخ قطبی با معماری مدرن که در زمان پهلوی توسط رضا قطبی دایی شهبانو فرح ساخته شده است اشاره نمود.

 

امکانات رفاهی مجموعه تفریحی زیبا کنار :

این مجتمع ۶۰ هکتاری شامل ۴۷ دستگاه ویلای مجهز،‌ برج های آفتاب و مهتاب، ‌مرکز آموزش شهید مطهری، ‌مرکز اقتصادی ستاره، کانون فرهنگی ورزشی نور،‌ بازیکده کودک، ‌زمین های ورزشی، دریاچه ساحلی تالاب‌، رستوران های مجهز، کلبه جنگلی، ‌مسجد علی ابن ابیطالب (ع) سالن اجتماعات و ساحلی زیباست. ظرفیت پذیرش این مجتمع آموزشی رفاهی روزانه در حدود ۱۵۰۰ گردشگرست.
سایر امکانات رفاهی و تفریحی مجموعه زیباکنار شامل تور تفریحی انزلی، تور تفریحی ماسوله، قطار تفریحی، اسب سواری در حاشیه ساحل، تاکسی سرویس، واحد مخابرات، درشکه سواری، تالار شهید آوینی، کفاشی، خشکشویی، تالار جام جم، آرایشگاه، کلینیک تخصصی پزشکان و وجود دستگاه عابربانک و کارتخوان در فروشگاهها می باشد.

 

امکانات ورزشی مجموعه تفریحی زیباکنار :

از امکانات ورزشی این مجموعه میتوان به زمین فوتبال، زمین والیبال ویژه خواهران و برادران، زمین تنیس ویژه خواهران و برادران، پیست دوچرخه سواری ویژه برادران، قایق کانو در تالاب آیینه، موتور کارتینگ ویژه نوجوانان و جوانان، مجموعه فرهنگی نور ویژه برادران شامل شطرنج و پینگ پنگ و بازیهای یارانه ای و فوتبال دستی و شطرنج خیابانی اشاره نمود.
لازم به توضیح است که مجموعه تفریحی دیگری به نام مجموعه زیباکنار در خرم آباد استان لرستان وجود دارد.

 

تلفن مجتمع زیباکنار – شماره تماس مجموعه تفریحی زیباکنار :

شماره تلفن مجتمع زیباکنار  ۳۴۴۱۳۳۷۰ ۰۱۳ می باشد.

 

توضیحات تکمیلی :

گردشگران عزیز بخاطر داشته باشید که در صورت بازدید از زیباکنار نان محلی کشتا، واویشکاه، پنجشنبه بازار، ماهی سفید، تالاب پرندگان بوچاق و دهانه سپیدرود حسن کیاده را فراموش نکنید، اینها خود از جاذبه های گرشگری منطقه دیدنی زیباکنار هستند.