گردشگری زنجان,گاوازنگ زنجان,گاوازنگ,آدرس گاوازنگ,گاوازنگ زنجان کجاست,گردشگاه گاوازنگ زنجان,تفرجگاه گاوازنگ زنجان,بام شهر زنجان,منطقه گردشگری گاوازنگ زنجان,مکان های تفریحی زنجان,نمایشگاه بین المللی کاسپین زنجان,روستای امند,امند زنجان

 

یکی از جاذبه های گردشگری و نقاط تفریحی زنجان مجموعه گردشگری و تفریحی گاوازنگ زنجان می باشد. کوه گاوازنگ زنجان که با نام کوه ائل داغی نیز شناخته میشود در شمال شرق شهر زنجان قرار داشته و از طریق جاده ای آسفالته قابل دسترسی می باشد. فاصله این مکان گردشگری زنجان تا میدان انقلاب زنجان در حدود ۸ کیلومتر است.
مجموعه گاوازنگ زنجان پرطرفدارترین تفریحگاه مردم زنجان است که در ایام تعطیل به خاطر ازدحام بیش از اندازه مسیر آن با ترافیک روبه رو می شود. روزهای تعطیل به ویژه جمعه ها مردم علاقمندان به جاذبه های گردشگری و طبیعت برای کوه پیمایی و تفریح به این کوه زیبا مراجعه می کنند. از گردشگاه و تفرجگاه گاوازنگ می توان چشم انداز و مناظر طبیعی زیبای شهر زنجان را مشاهده نمود.
دسترسی آسان به این نقطه گردشگری و همچنین امکانات رفاهی موجود در آن این منطقه تفریحی را به یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری شهر زنجان بدل کرده است.

 

نمایشگاه بین المللی کاسپین مجموعه گاوازنگ :

 

یکی دیگر از مکان های گردشگری و دیدنی شهر زنجان نمایشگاه بین المللی کاسپین می باشد که در مجموعه تفریحی گردشگری گاوازنگ مستقرست. برگزاری جشنواره و نمایشگاه های مختلف موجب شده تا شمار بازدیدکنندگان از این گردشگاه گاوازنگ زنجان افزایش یابد.

 

مزار شهدای گمنام در تپه نور ائل داغی :

 

مزار شهدای گمنام در تپه نور گاوازنگ قرار دارد که برنامه های مختلفی از جمله زیارت عاشورا، دعای تحویل سال و دعای عهد در آن اجرا می شود.

 

سد خاکی گاوازنگ زنجان :

 

یکی دیگر از مکان های گردشگری زنجان که در مجموعه گردشگری ائل داغی واقع شده سد خاکی گاوازنگ است. مناظر طبیعی این سد خاکی و چشم انداز شهر زنجان در این منطقه بسیار دیدنی می باشد.

 

روستای امند :

 

در مسیر حرکت به سمت سد خاکی گاوازنگ در سمت چپ جاده ای به صورت آسفالته و سیمانی برای کوهپیمایی و رانندگی به سمت روستای امند ایجاد شده است. هر هفته صبح جمعه تعداد زیادی از کوهنوردان و علاقه مندان به کوهنوردی به سمت این روستا حرکت میکنند و در مسیر خود از طبیعت و زیبایی های مسیر آن لذت می برند.

 

سایر امکانات رفاهی مجموعه تفریحی گردشگری گاوازنگ :

 

از دیگر امکانات رفاهی این مجموعه گردشگری زنجان میتوان به سفره خانه های سنتی، آمفی تئاتر، رستوران پذیرایی، مجموعه بازی و تفریحی روباز، پارکینگ، مجموعه ورزشی، پیست دوچرخه سواری و سینمای پنج بعدی اشاره نمود./n