پیست اسکی پولادکف,پیست اسکی پولادکف سپیدان,پولادکف سپیدان,پیست های اسکی ایران,پیست اسکی پولادکف اردکان,آدرس پیست اسکی پولادکف,پیست اسکی پولادکف کجاست,مکان های تفریحی سپیدان,مکان های تفریحی اردکان,مکان های ورزشی سپیدان,آدرس پولادکف

 

یکی از جاذبه های تفریحی و گردشگری سپیدان و از جمله مکان های تفریحی و ورزشی شهرستان سپیدان در استان فارس مجموعه پیست اسکی پولادکف می باشد. مجموعه تفریحی ورزشی پولادکف، یکی از پیستهای اسکی بزرگ و بین المللی ایران و نخستین پیست اسکی جنوب کشورست.
این پیست ۵۰۰ هکتار مساحت دارد. طول این پیست ۳٫۵ کیلومتر و شیب آن ۳۵ درصدست و در شهرستان سپیدان، ۱۰۵ کیلومتری شمال غرب شیراز و ۲۲ کیلومتری شمال غرب شهر اردکان فارس واقع شده است. این پیست در حاشیه جاده آسفالته اردکان به کمهر قرار دارد.
پیست اسکی پولادکف در ارتفاع ۲۸۵۰ متری از سطح دریا واقع شده است. پیست اسکی پولاد کف سپیدان با توجه به استقرار در شهر اردکان به عنوان یکی از سردسیرترین نقاط استان فارس به شمار می‌رود که بارش سنگین برف در فصل زمستان یکی از زیبا ترین جاذبه های استان فارس را در این منطقه رقم زده است. این منطقه با استقبال بی نظیر مردم و علاقمندان به ورزش اسکی در ایام زمستان روبرو است و با توجه به قرار گرفتن در مسیر آبشار زیبای مارگون از موقعیت ویژه ای برخوردار است. این جاذبه گردشگری سپیدان مکان تفریحی و ورزشی بسیاری از خانواده‌ها و جوانان است.
مجموعه پولادکف در سال ۱۳۸۱ خورشیدی افتتاح شده و در طول سالیان گذشته، امکانات گسترده ای به مجموعه تفریحی ورزشی پولادکف افزوده شده است. بطوریکه هم اکنون در تمامی ایام سال مورد توجه گردشگران و ورزش دوستان عزیر قرار می گیرد.
جهت صعود به قله مجموعه تله کابینی بطول ۲ کیلومتر در اختیار گردشگران و ورزشکاران عزیز قرار دارد. اسکی بازان می توانند علاوه بر تله کابین، از تله اسکی های مجموعه نیز استفاده کنند.

 

امکانات رفاهی مجموعه پیست اسکی پولادکف :

 

از امکانات این مکان گردشگری استان فارس می‌توان به تله‌کابین، تله اسکی، رستوران، فست فود، کافی شاپ، مهمان‌سرا، هتل،خوابگاه های موقت، فروشگاهها، موتورهای برفی، ماشین‌های کوهستان، چرخ‌های هوشمند، قایق‌های پدالو، اسب سواری، دوچرخه سواری، لوازم اسکی ، آموزشگاه اسکی و مرکز اورژانس موقت نام برد.

 

راه رسیدن به پیست اسکی پولادکف سپیدان :

 

در کیلومتر ۱۹ جاده اردکان فارس به کمهر در سمت چپ مسیری قرار دارد که پس از ۳ کیلومتر ادامه مسیر در این راه فرعی به پیست اسکی پولادکف میرسید./n