مدارس تاریخی اصفهان – مدارس قدیم – مدارس اصفهان – مدرسه های اصفهان – سایت مدارس اصفهان – لیست مدارس اصفهان – مدارس غیرانتفاعی اصفهان – مدارس هوشمند اصفهان – مدارس نمونه دولتی اصفهان – اسامی مدارس اصفهان

شهر اصفهان کلکسیون و مجموعه ای از جاذبه های گردشگری است. گردشگری اصفهان سهمی بساز در صنعت توریسم ایران دارد. یکی از بخش های بناهای تاریخی اصفهان و آثار تاریخی اصفهان را مدارس قدیمی و تاریخی این شهر تشکیل می دهند. مدارس تاریخی اصفهان از جمله جاهای تاریخی اصفهان هستندکه از لحاظ قدمت و تاریخ و همچنین از دید معماری مورد توجه گردشگران و علاقمندان به هنر معماری می باشند. پلان و معماری این مکان های تاریخی اصفهان همانند بسیاری دیگر از دیدنی های اصفهان بسیار دیدنی و جذاب بوده و حاکی هنر ایرانی در طول تاریخ است.

در حال حاضر مدارس دولتی و نمونه دولتی، مدارس غیرانتفاعی اصفهان و مدارس هوشمند زیادی در سطح اصفهان و ایران وجود دارند که نیازهای آموزشی کودکان و نوجوانان را پاسخ میدهند، ولی مدارس در گذشته تنها به جنبه آموزشی توجه نداشته و سبک خاصی را با خود به همراه داشتند. این سبک با مذهب، عرفان، هنرمعماری و بسیاری عوامل دیگر گره خورده است.

در سایت مدارس اصفهان، لیست مدارس اصفهان که قدیمی و تاریخی هستند را آورده ایم تا هر چه بیشتر با آنها آشنا شوید. عکس مدارس اصفهان نیز ارائه شده تا گردشگری مجازی هر چه بهتری داشته باشید.

 

 

* مدرسه چهارباغ اصفهان

* مدرسه بزرگ صدر – اصفهان

 * مدرسه جده – اصفهان

* مدرسه جلالیه اصفهان

* مدرسه شمس آباد اصفهان

* مدرسه کاسه گران اصفهان

* مدرسه ملا عبدالله اصفهان

* مدرسه میرزا حسین اصفهان

* مدرسه و مقبره باباقاسم اصفهان

* مدرسه نیماورد اصفهان