جاهای دیدنی مسکو – جاهای دیدنی روسیه – مراکز خرید روسیه – خرید از روسیه – مراکز خرید مسکو – دیدنیهای روسیه – مراکز خرید سن پترزبورگ – خرید در روسیه – گردشگری روسیه

 

بخش مهمی از هر سفر را خرید تشکیل می دهد. هر گردشگری علاقه دارد در سفرش خریدی خوب را تجربه کرده و سوغاتی و صنایع دستی و کالای مناسب آن مکان گردشگری را با خود به همراه برد. در اینجا قصد داریم در موضوع گردشگری روسیه به مراکز خرید مسکو و مراکز خرید سن پترزبورگ و در مجموع مراکز خرید روسیه بپردازیم. هم جاهای دیدنی مسکو و مکان های گردشگری روسیه را ببینید و هم از مراکز خرید روسیه لذت ببرید.

 

خیابان آربات :

خیابان معروف آربات هم همیشه پاتوق توریست‌ها در مسکو بوده و اگر قصد خرید سوغاتی دارید حتما سری به مغازه‌ها و کیوسک‌های رنگارنگش بزنید. آربات در واقع یک مسیر پیاده رو به طول ۱٫۲۵کیلومتر است که میدانِ آرباتسکایا  در حلقه‌ بولوار را به میدان اسمُلنسکایا در حلقه‌ باغ وصل می کند.

 

خیابان پتروسکا :

مهمترین خیابان خرید در مسکو خیابان پتروسکا است که این روزها به دوره اوج پیش از انقلاب روسیه بازگشته است. خیابان پتروسکا از کنار تئاتر بلشوی شروع شده و به شمال می رود. دو طرف خیابان پتروسکا از بوتیک های سطح بالا و باکلاس تشکیل شده و یک مرکز خرید شیک و فروشگاه های بزرگ هم میتوان در آن پیدا کرد. پیاده رو استلسنیکف بهترین بخش این خیابان بوده و مغازه های بی نظیرش زیبایی خاصی دارد.

 

بازار ایزمایلوو :

در بازار ایزمایلوو انواع آثار هنری، صنایع دستی، عتیقه‌جات، یادگارهای دوره‌ی کمونیسم و در واقع همه جور سوغاتی روسیه، از جمله عروسک‌های تودرتوی ماتریوشکا  را می توان یافت. بعضی مغازه‌ها هم فرش‌های سنتیِ ناحیه‌ قفقاز و آسیای مرکزی، سفال، کتان، جواهرات، کلاه‌های خز، صفحه‌های شطرنج و اسباب‌بازی‌های گوناگون می‌فروشند.
در این بازار می‌توانید چانه بزنید، اما انتظار نداشته باشید که فروشنده‌ها خیلی با شما راه بیایند. در عوض با کمی چانه زدن، یا حتی بدون چانه زدن، می‌توانید از دست‌فروش‌ها حدود ۱۰ درصد تخفیف بگیرید. مغازه‌های این‌جا هر روز باز هستند، اما بیشتر دست‌فروش‌ها فقط آخر هفته به این بازار می‌آیند.
غرفه‌های هنری بازار ایزمایلُوُو را در خیابانِ کریمسکی، درست‌ روبروی ورودیِ پارک گورکی، و در پِرِخُد (بازارچه‌ زیرگذر) می‌بینید.

 

دتسکی میر :

این فروشگاه بزرگ که که به معنی دنیای بچه ها است، در دوره‌ شوروی، مهمترین مرکز فروشِ اسباب بازی ‌فروشی مسکو بود، اما در حال حاضر در کنار اسباب‌بازی‌های ساخت روسیه، انواع وسایل ورزشی و لوازم خانگی را هم در آن پیدا می‌کنید.

 

مرکز خرید جی یو ام :

ساختمان قرنِ نوزدهمی و دیدنیِ این مرکز خرید را در قسمت شرقی میدان سرخ پیدا می‌کنید؛ جایی که با وجود قدمت تاریخی، حال و هوایی امروزی دارد. این‌جا تعداد بسیار زیادی از مغازه‌ها را در چند طبقه خواهید دید که همه جور جنسی می‌فروشند.

 

مرکز خرید اختنی ریاد :

این مرکز خرید مجلل را در دهه‌ی ۱۹۹۰ ساخته‌اند و هرچند زمانی پر بود از بوتیک‌های گران‌قیمت، اما حالا مغازه‌هایش اجناسی با قیمت های گوناگون می‌فروشند و مرکز خرید پرطرفداری است. در طبقه‌ هم‌کف مجموعه هم یک فودکورتِ بزرگ وجود دارد که همیشه شلوغ است.