منطقه جنگلی چاتیز جهرم

منطقه جنگلی چاتیز یا چاهتیز از مهمترین و دیدنی ترین جاذبه های طبیعی جهرم و استان فارس به شمار می آید. جنگل چاه تیز در فاصله ۳۵ کیلومتری در جنوب شرق جهرم در جاده جهرم به لارستان واقع شده است. چاتیز مهمترین گذرگاه بهاره و پاییزه ایل باصری در گذر از ییلاق به قشلاق و بالعکس در گذشته محسوب میشد.
جهرم جزء نواحی گرمسیری و حاره محسوب می‌شود و دارای جنگلهای تُنک و کم پشت از گونه درختان نواحی گرمسیری است. جنگلهای گرمسیری و نواحی خشک بیابان شامل درختان کُنار، کُهور، بادام کوهی (آلوک) و اُکالیپتوس بنه، اَلُوک، گَوَن می باشد.
منطقه چاتیز جهرم که در کنار دیواره ای از کوهستان واقع شده از جمله جنگلهای گرمسیری است . طول عمر بسیاری از درختان این منطقه به قرنها میرسد. منطقه ای سرسبز و با صفا که تفرجگاهی مشهور برای اهالی جهرم و مردمان استان فارس محسوب می شود.
بسیاری از علاقمندان برای سپری کردن روز طبیعت(سیزده بدر) به این مکان دیدنی مراجعه میکنند و اوقات خوشی را میگذرانند. با اینکه درختان تنک هستند و تراکم جنگل زیاد نیست، ولی زیبایی چشمگیری دارد، بخصوص با وجود کوههای بسیار زیبای منطقه.
جوانان پویای منطقه گاهی اوقات برای پاکسازی ضایعات بجا مانده از مراجعه کنندگان اقدام می نمایند که واقعا جای تقدیر دارد./n