منطقه گردشگری حاجی بکنده,حاجی بکنده,ساحل حاجی بکنده,حاجی بکنده زیباکنار,سواحل گیلان,منطقه گردشگری حاجی بکنده,آدرس حاجی بکنده,حاجی بکنده کجاست,حاجی بکنده رشت,حاجی بکنده گیلان,حاجی بکنده بندرانزلی,مکانهای تفریحی گیلان

 

منطقه نمونه گردشگری حاجی بکنده در جاده زیباکنار قرار گرفته است. روستای ساحلی حاجی بکنده که در گذشته یوسف آباد نامیده می شد در ۱۰کیلومتری شمال شرقی خشکبیجار و ۳۰ کیلومتری شمال شرق رشت واقع است و از شمال به دریای خزر، از شرق به روستای امین آباد، از جنوب به روستای گیلوا محله و از غرب به روستای طالش محله محدود میشود.
شهر رشت شامل ۶ بخش به نام های مرکزی، سنگر،خمام، خشکبیجار، لشت نشا و کوچصفهان می باشد که منطقه ساحلی حاجی بکنده در بخش خشکبیجار و دهستان حاجی بکنده قرار دارد.
رودخانه امین‏ آباد در شرق و رودخانه حاجی بکنده در غرب روستا جریان دارند و پس از عبور از حاشیه روستا به دریای خزر می‏ریزند.
در مورد قدمت حاجی بکنده اسناد مکتوبی در دست نیست. آب و هوای معتدل، اراضی حاصلخیز و امکان مناسب صید ماهی، تأثیر فراوانی در شکل‏ گیری این روستای ساحلی داشته است.
مردم روستای حاجی بکنده به زبان گیلکی سخن می‏گویند.
پس از عبور از هتل و برج بلند اردوگاه صدا و سیما در زیبا کنار به سمت منطقه جلگه ای حاجی بکنده در سمت چپ مسیر درختان صنوبر بصورت مرتب کاشته شده اند. در دو طرف جاده ویلاهای زیبا برای گردشگران دیده میشود. در نزدیکی ساحل حاجی بکنده هتل و سوییت مناسب برای اجاره موجودست.

 

جاذبه های گردشگری منطقه ساحلی حاجی بکنده :

وجود دریا، ساحل شنی، امکانات ورزشها و تفریحات ساحلی و شنا، صید ماهی، تماشای صید گروهی و زمستانی، خرید ماهی تازه از صیادان و طبیعت زیبای روستای حاجی بکنده از جمله جاذبه های توریستی منحصر بفرد این منطقه به حساب می آید. کشتی گیله مردی از ورزشهای سنتی مردمان این منطقه است که گردشگران در زمانهای اجرای این ورزشها میتوانند از نزدیک آن را مشاهده کرده و با ورزشهای بومی مناطق ایران آشنا شوند. بدلیل وجود سواحل همجوار از جمله جفرود و منطقه آزاد انزلی ارزشهای منطقه ساحلی حاجی بکنده دوچندان شده است.