پارک جنگلی النگدره گرگان

پارک جنگلی النگدره در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهارخوران و در میان جنگل‌های طبیعی واقع شده است. این پارک در میان سال‌های ۱۳۷۰-۱۳۷۶ توسط اداره کل منابع طبیعی استان گلستان احداث شده و ۱۷۴ هکتار مساحت دارد.
جنگل النگدره به عنوان یکی از ۷ منطقه نمونه گردشگری کشور و همچنین پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب و معرفی شده است.
این جنگل در بهار و تابستان و به ویژه در روزهای گرم و آفتابی، مملو از افرادی است که از هوای شرجی و گرم شهر به این منطقه می‌آیند. هوای جنگل النگدره حداقل ۱۰ درجه خنکتر از نقاط شهری است.
داخل این جنگل جاده‌ای آسفالته وجود دارد. در دامنه جنگل پوشش گیاهی ویژه و همچنین رودخانه و چشمه‌های بسیار دیدنی، چشم انداز طبیعی خاصی به آن بخشیده است.
رودخانه قلاشی از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد دارد و تقریباً از وسط این پارک جنگلی می‌گذرد. در نزدیکی این رودخانه، ۳ چشمه آب با کیفیت بسیار بالا وجود دارد که چشم انداز طبیعی منحصر به فردی به این منطقه کم نظیر بخشیده است.

پوشش گیاهی پارک جنگلی النگدره :

پوشش گیاهی ابن جنگل را درختان انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی تشکیل می‌دهد.

امکانات رفاهی جنگل النگدره :

امکانات موجود در این پارک شامل برق، سرویس‌های بهداشتی، جاده آسفالته، نمازخانه، پارک کودک، زمین ورزش، ساختمان‌های نگهبانی، منطقه کمپینگ و پیک نیک است.

توضیحات تکمیلی :

جاذبه های گردشگری منطقه زیارت گرگان و ناهارخوران گرگان زیادست، علاقندان به گردشگری طبیعت شهر زیبا و سرسبز گرگان میتوانند همزمان از این دیدنیها بازدید نمایند.
داشتن دوربین عکاسی برای ثبت قشنگترین منظره های طبیعی شدیدا توصیه میشود.
اگر با گوشی موبایل عکس میگیرید از شارژ زیاد گوشی مطمین باشید چرا که مطمینیم صدها عکس خواهید گرفت.