گردشگری استان البرز – گردشگری کرج – پارک جنگلی جهان نمای کرج – بوستان جنگلی جهان نما کرج – مناطق طبیعی کرج – پارک های کرج – مکانهای گردشگری کرج

 

یکی از مناطق گردشگری طبیعی کرج و از جمله جاذبه های گردشگری استان البرز پارک جنگلی جهان نما کرج می باشد.
مساحت پارک جهان نما ۱۴۰۰ هکتار بوده و پارک جهان نما فضایی طبیعی و زیبا دارد و برای تفریح خانوادگی مناسب است. پارک جهان نما دریاچه بسیار زیبایی نیز دارد. جزیره ای مصنوعی با طراحی زیبا و خاص از دیگر جاذبه های گردشگری این پارک جنگلی می باشد.
جمعیت و شلوغی شهر کرج باعث شده تا ساکنین این شهر برای تفریح و احساس آرامش بیشتر و استشمام هوای پاک به سوی بوستان جنگلی جهان نما رفته و برای ساعاتی در این پارک به دور از شلوغی شهر کرج به تفریح بپردازند.

 

آدرس پارک جنگلی جهان نما کرج – پارک جهان نما کرج کجاست :

 

این پارک جنگلی که یکی از بهترین پارک های کرج بشمار می آید در فاصله بین اتوبان تهران به کرج و بزرگراه شهید همت قرار دارد. فاصله مترو کرج تا پارک جنگلی جهان نما در حدود ۷ کیلومتر است. فاصله میدان آزادی تهران تا پارک جنگلی جهان نما در حدود ۳۰ کیلومتر می باشد. فاصله تهران تا کرج در حدود ۳۷ کیلومتر می باشد. البته مسافت بین کرج تا تهران از میدان آزادی تهران تا مترو کرج محاسبه شده است.

 

تاریخ پارک جنگلی جهان نما کرج – تاریخچه پارک چهان نما :

 

بوستان جنگلی زیبا و دیدنی جهان نما در کرج با پوشش گیاهی فراوان خود در حدود نیم قرن پیش ساخته شده است.

 

پارک های تهران و کرج برای سیزده بدر :

 

پارک جنگلی جهان نما کرج در کنار سایر فضاهای سبز تهران و کرج فضایی مناسب برای سبزده بدر می باشد. این جاذبه طبیعی کرج مکانی عالی و دوست داشتنی برای سپری کردن روز طبیعت یا سیزده بدر بوده و هر ساله علاقمندان زیادی را به سوی خود جلب میکند./n