پارک جنگلی سوکان

پارک جنگلی سوکان که بزرگترین پارک جنگلی سمنان می باشد در کیلومتر ۳ جاده سمنان به دامغان واقع شده است . نهالستان جنگلی سوکان قسمتی از این پارک جنگلی را تشکیل میدهد.

نهالستان جنگلی سوکان :

نهالستان جنگلی سوکان در سال ۱۳۴۶ خورشیدی با هدف تولید نهال غیر مثمر جهت جنگلکاری، احداث پارکهای جنگلی و توسعه فضای سبز استان سمنان احداث شده است. این نهالستان در فاصله دو کیلومتری شهر سمنان و در ضلع جنوبی پارک سوکان قرار گرفته است. وسعت این نهالستان در حدود ۱۶٫۵ هکتار است که شامل ۲۲ قطعه با مساحت های مختلف می باشد.
نهال های تولید شده در این نهالستان ها از گونه های درختی سوزنی برگ کاج تهران، سرو خمره ای، سرو شیرازی، سرو نقره ای و گونه های پهن برگ زبان گنجشک، ارغوان، ایلان، ابریشم مصری، اقاقیا، چنار، تبریزی، سنجد، کبوده و بید می باشد. از کل سطح نهالستان، معمولا یک سوم آن، آیش و دو سوم آن تحت کشت قرار می گیرد.

امکانات رفاهی پارک جنگلی سوکان :

در تمامی ساعات شبانه روز سرویس های ویژه ای برای مسافران در نظر گرفته شده است. نمازخانه و مکان های خرید و سرویس های بهداشتی در این پارک در تمامی ساعات آماده خدمات رسانی به مسافران است .
همچنین در نزدیکی این پارک جایگاه CNG ویژه خودرو های گاز سوز موجود می باشد .

توضیحات تکمیلی :
پارک جنگلی سوکان مکانی مناسب جهت اقامت موقت گردشگران و مسافران نوروزی می باشد. مسافران نوروزی زیادی را میتوان در حاشیه بوستانهای سیمرغ در ورودی سمنان از تهران و ۱۷ شهریور در داخل شهر و نیز سوکان سمنان در خروجی سمنان به سمت دامغان مشاهده کرد.