پارک جنگلی شهید زارع ساری,جنگل شهید زارع ساری,جنگل مازندران,جنگل های شمال,پارک شهید زارع ساری,آدرس پارک شهید زارع ساری,پارک جنگلی ساری,جنگل شمال,جنگلهای مازندران,طبیعت مازندران,پارک جنگلی شهید زارع ساری,جاهای تفریحی ساری,شهید زارع ساری

 

پارک جنگلی شهید زارع ساری در ۵ کیلومتری شرق رودخانه تجن و شرق ساری و در فاصله یک کیلومتری جنوب جاده ساری به بهشهر و جنب بیمارستان سوانح و سوختگی زارع ساری قرار دارد و به علت مجاورت با تپه‌های جنگلی کم ارتفاع در دامنه البرز، بسیار زیبا و چشمگیر است. این پارک جنگلی همانند دیگر جنگل های شمال یکی از جاهای تفریحی ساری بشمار می آید.
مساحت پارک شهید زارع ۷۰ هکتار بوده و دارای گونه درختی بلوط ـ انجیلی می باشد که در سال ۱۳۴۴ جهت جلوگیری از انهدام جنگل و بازسازی و احیاء آن با گونه های کاج تهران و زربین جنگل کاری گردیده است. بدلیل وجود امکانات رفاهی مناسب، علاقمندان و خصوصا مسافران میتوانند ساعات خوشی را در این پارک سپری نموده و برای مدتی کوتاه در آن اقامت کنند.

جنگل مازندران به همراه جنگل های گیلان نوار سبزی را تشکیل داده اند که طبیعت شمال کشور را رقم زده است.

 

امکانات رفاهی پارک جنگلی شهید زارع :

 

امکانات و تاسیسات پارک جنگلی شهید زارع ساری شامل جاده دسترسی آسفالته، سرویس بهداشتی، نمازخانه، فروشگاه مواد غذایی، قهوه خانه سنتی مجهز، کبابخانه، فست فود، آب آشامیدنی، محوطه بازی کودکان، شهر بازی کوچک شامل قصر بادی و چرخ و فلک، زمین والیبال، پارکینگ خودرو، پیست اسکیت مجهز، سرویس های میز و نیمکت، آلاچیق و باربیکیو می باشد.