گردشگری استان ایلام,چغاسبز,چغاسبز ایلام,جنگل چغاسبز,جنگل چغاسبز ایلام,آدرس چغاسبز,چغاسبز کجاست,پارک جنگلی چغاسبز,آدرس چغاسبز ایلام,پارک جنگلی چغاسبز کجاست,طبیعت ایلام,پارک چغاسبز ایلام

 

یکی از جاذبه های گردشگری و مناطق گردشگری طبیعی شهر ایلام پارک چنگلی چغاسبز است. پارک تفریحی چغاسبز یکی از بزرگ ‌ترین بوستان‌ های شهر ایلام محسوب می‌شود که در فصول مختلف سال به ویژه بهار و تابستان مورد استقبال مردم استان ایلام قرار می‌ گیرد. بوستان تفریحی چغاسبز در بلوار خلیج فارس و ورودی جنوبی این شهر قرار دارد. فاصله میدان کشوری ایلام تا پارک جنگلی چغاسبز در حدود ۴ کیلومترست.
این پارک جنگلی حدود چهار هزار هکتار وسعت دارد. در این پارک جنگلی پرندگان کمیاب و زیبایی مانند بوتیمار زیست میکنند. در مجاورت پارک جنگلی چغاسبز نمایشگاهی دائمی و یک شهر بازی با امکانات بازی و تفریح احداث شده است. موقعیت کوهستانی، تنوع آب و هوا و دیگر خصوصیات طبیعی باعث شده که استان ایلام از جنگل طبیعی پوشیده شده باشد.
پارک تفریحی چغا سبز چند سالی است که به یک مکان تفریحی در شبهای تابستان و ایام فراغت مردم شهر ایلام مبدل شده است.
بسیاری از خانواده های ایلامی در شب های تابستان به دامن پارک تفریحی چغا سبز می آیند تا علاوه بر خوردن شام در کنار همدیگر خستگی روزانه را از تن به در کنند و با شادابی بیشتر خود را برای کار روزانه آماده کنند. امید است مردم مانند همیشه قدر این نقاط گردشگری طبیعی را دانسته و در جهت حفظ پاکیزگی، جلوگیری از آتش سوزی و تخریب آن کوشا باشند.

 

موزه تاریخ طبیعی ایلام :

 

گنجینه تاریخ طبیعی ایلام در بوستان جنگلی چغاسبز مستقر است. راه اندازی این موزه بسیار بطول انجامید ولی در شرف راه اندازی و گشایش می باشد./n