پارک جنگلی کوثر ایلام,پارک کوثر ایلام,آدرس پارک کوثر ایلام,پارک کوثر ایلام کجاست,پارک جنگلی کوثر کجاست,بوستان ترافیک کودکان,پارک ترافیک کودکان ایلام,جنگل کوثر ایلام,طبیعت ایلام,مکان های تفریحی ایلام

 

یکی از جاهای دیدنی طبیعی و مناطق گردشگری ایلام پارک جنگلی کوثر می باشد. پارک جنگلی کوثر در بلوار خلیج فارس ایلام واقع است. فاصله میدان کشوری ایلام تا پارک جنگلی کوثر در حدود ۵ کیلومترست.
در این جاذبه گردشگری شهر ایلام حداقل ۵۰ عدد چادر با همکاری هلال احمر، میراث فرهنگی، شورای شهر و نیروی انتظامی برپاشده و بر اساس گزارشها تقریبا همه این چادرها در ایام نوروز پر می شوند.
ایجاد کمپ های نوروزی از نیازهای مسافران و گردشگران در ایام نوروز می باشد و رشد هر چه بیشتر این امکانات در جذب گردشگران تاثیر بسزایی دارد. هلال احمر همه ساله با برپایی اردوگاه اسکان اضطراری مهمانان نوروزی در این بوستان تفریحی اقدام به اسکان گردشگران می نماید.
طبیعت استان ایلام در فصل بهار مثال زدنی بوده و گردشگران میتوانند ایام خوشی را در این استان سپری نمایند.

 

بوستان ترافیک ویژه کودکان در پارک تفریحی کوثر :

 

پارک ترافیک مخصوص کودکان ایلام به منظور آشنایی و آموزش مستقیم رفتار ترافیکی در محیط واقعی و نهادینه کردن فرهنگ ترافیکی در استان راه اندازی شده است. در این بوستان آموزش های لازم در زمینه ترافیک شهری با حضور راهوران به کودکان و دانش آموزان در محیط واقعی ارائه می شود.
همچنین در این پارک دیدنی ایلام نحوه عبور ایمن از تقاطع ها، معابر، خیابان ها، چراغ های راهنمایی و رانندگی، بزرگراه ها، گذرگاه ها و پل عابر پیاده به صورت عملی آموزش داده می شود.
علاوه بر این در این بوستان تعدادی ماشین شارژی وجود داشته و آموزش های لازم از طریق این ماشین ها به کودکان ارائه می شود. به گفته بسیاری از کارشناسان بسیاری از فرهنگ ها و رفتارها باید از دوران کودکی نهادینه شود./n