استان گیلان – گردشگری رشت – پارک سبزه میدان رشت – بوستان سبزه میدان رشت – پارک های شهر رشت – مراکز تفریحی رشت – جاهای دیدنی رشت

 

یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی رشت و از مکان های تفریحی و دیدنی شهر رشت در استان گیلان پارک سبزه میدان یا بوستان سبزه میدان رشت می باشد.

سبزه میدان که نامش برگفته از سبزی و خرمی روزگاران گذشته می باشد نام میدانی قدیمی در رشت است. مساحت پارک سبزه میدان ۱۷۵۰۰ متر مربع می باشد.
در عهد سلطنت مظفرالدین شاه که محمد ولی خان تنکابنی به حکومت رشت منصوب شد، تصمیم به عمران این ناحیه گرفت و با طراحی نقشه سبزه میدان رشت امر به باغچه بندی و خیابان بندی و درختکاری کرد و نام آن را سبزه میدان گذاشت.
نام این میدان پیش از انقلاب اسلامی به نام شهبانو فرح پهلوی، پارک فرح نامگذاری گردید.

 

آدرس سبزه میدان رشت :

پارک سبزه میدان رشت در نزدیکی میدان شهرداری رشت در خیابان ۲۲ بهمن قرار دارد. پارک سبزه میدان در مرکز شهر رشت و منتهی به خیابان بیستون، لاکانی و اعلم الهدی واقع است. سبزه میدان نام ناحیه ای است که سابقا بین دو محله استاد سرا و محله کیاب رشت قرار داشته و سبزه زاری بود که تا محله چمارسرا امتداد داشته است.

 

امکانات رفاهی پارک سبزه میدان رشت :

سبزه میدان دارای فضای سبز، کتابخانه عمومی (کتابخانه سبزه میدان رشت)، آبنما و فضای نشستن مناسب می باشد.
تندیس‌هایی از مشاهیر گیلان همچون شیون فومنی، پروفسورفضل‌الله رضا، دکتر محمود بهزاد، پروفسور مجید سمیعی و پروفسور اکبرزاده در این پارک قرار داده شده است.
ساختمان سابق سازمان میراث فرهنگی در این میدان قرار داشت که در حال حاضر گیلان شناسی وابسته به سازمان در آن قرار دارد./n