پارک مردم همدان

پارک مردم یا بوستان مردم که به لونا پارک نیز مشهورست در سمت غربی شهر همدان در مقابل دانشگاه بوعلی سینا و دانشگاه صنعتی همدان واقع شده و یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های شهر به شمار می‌رود. آدرس دقیق این پارک خیابان شریعتی، میدان شریعتی، خیابان مهدیه، چهارراه پژوهش می باشد.
بوستان مردم علاوه بر وسعت مناسب و جایگاه‌ مناسب جهت نشستن، دارای شهربازی است. وسعت این پارک حدود ۱۵ هکتار بوده، لذا فضای بسیار مناسبی برای گردش و تفریح مردم مهیاست.
نام قدیم این پارک سرسبز که دارای قدمتی ۴۰ ساله است، لونا پارک بوده است. علت نامگذاری این پارک به لونا پارک این بوده که در زبان فرانسوی لونا به معنی مردم است و علت شهرت این پارک به لونا پارک مجاورت آن به دانشگاه بوعلی سینا است که زمانی دانشگاه مشترک ایران و فرانسه بوده است.

امکانات رفاهی پارک مردم همدان :

این پارک علاوه بر داشتن امکانات رفاهی نظیر سرویسهای بهداشتی ،جایگاههای کافی برای نشستن، آلاچیق های مناسب جهت علاقمندان و گردشگران دارای امکانات شهربازی بوده و از این حیث یکی از پارکهای منحصر بفرد همدان است.
علاقمندان و مسافرین خصوصا مسافران نوروزی می توانند ساعات خوبی را در این فضای سبز زیبا سپری کرده و از اتراق در این پارک لذت برند.
بدلیل وجود آلاچیق و امکانات رفاهی خوب، پارک مردم همدان یکی از گزینه های خوب برای گردشگران و بازدید کنندگان شهر توریستی همدان می باشد.