خراسان شمالی,پارک ملی بابا امان,پارک باباامان,پارک ملی بابا امان بجنورد,آدرس پارک بابا امان,پارک باباامان بجنورد کجاست,طبیعت بجنورد,پارک های بجنورد,جاهای دیدنی پارک باباامان,باباامان بجنورد,پارک حیات وحش پردیسان,پارک پردیسان,گردشگاه بابا امان بجنورد

 

پارک ملی باباامان یکی از جاذبه های طبیعی بجنورد در استان خراسان شمالی می باشد. پارک ملی بابا امان با مناظر طبیعی زیبا در ۸ کیلومتری شمال شرق بجنورد در مسیر بجنورد به مشهد واقع است.
این گردشگاه طبیعی بجنورد به دلیل قرار داشتن در کنار جاده اصلی بجنورد به مشهد در فصل مسافرت یکی از محلهای اصلی اتراق مسافرین و زائرین است. مجموعه تفریحی باباامان با هشت استخر و آبشار و بیش از ۲۰۰هکتار جنگل، ایستگاهی جذاب برای مسافران و زایران منطقه است. این گردشگاه مکانی زیبا و دلنشین برای مسافرانی است که قصد سفر به شهرهای شمالی کشور و به ویژه سفر به مشهد مقدس را دارند.
در آغوش تپه ها، درختان انبوه و مناظر تماشایی باباامان تاسیساتی نظیر متل، رستوران، پارک کودک و محل استراحت خانواده ها جای گرفته است.

 

آرامگاه باباامان یا امامزاده شاهزاده اسماعیل :

 

در میان درختان چنار کهنسال، بر فراز تپه ای که چشمه در مجاورت آن قرار دارد، بنای امامزاده ای معروف به بابا امان یا شاهزاده اسماعیل قرار دارد.

 

پارک حیات وحش پردیسان :

 

از دیگر مناظر زیبای تفرجگاه باباامان، پارک حیات وحش پردیسان در زمینی به مساحت ۳۵۰ هکتار در غرب آن است که در آن تنوع گیاهی و جانوری خراسان شمالی یافت می شود. جانورانی ازجمله گوزن زرد، قوچ، میش، قوچ اوریال و آهو که از گونه های نادر و شاخص کشور می باشد برای تکثیر و آشنایی علاقه مندان در این پارک رها شده اند.

 

امکانات ماهیگیری در پارک باباامان :

 

از دیگر جاذبه‌های باباامان وجود شاخه‌ ای از رودخانه اترک است که از کنار آن می‌گذرد، وجود این رودخانه باعث شده تا علاقمندان به ماهی گیری ساعاتی از وقت خود را به این امر اختصاص دهند.
همچنین چند استخر پرورش ماهی قزل آلا در قسمتی از پارک وجود دارد که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود، همچنین امکانات طبخ ماهی تازه در محل مهیاست./n