پیست اسکی برف و چمن تاریک دره همدان

پیست اسکی تاریک دره در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی جاده گنجنامه، در شهر همدان و در دامنه‌ کوه‌های الوند قرار گرفته است.
این پیست به عنوان یکی از پیست های بین المللی کشور شناخته می شود که طول آن ۱۶۰۰ متر بوده و به عنوان یکی از زیرساخت های اصلی ورزش های زمستانی استان همدان بشمار می آید.
پیست اسکی تاریک دره سومین پیست مطرح کشور است و پس از پیست های شمشک و دیزین، پیست اسکی همدان به عنوان منحصر به فرد ترین پیست اسکی در تمام کشور مطرح است.

این پیست با حدود ۱۴ کیلومتر فاصله از مرکز شهر همدان، ضمن چشم انداز بکر طبیعت کوهستان، بهترین محیط برای پرداختن به اسکی و دیگر ورزش های زمستانی است.

امکانات رفاهی پیست اسکی تاریک دره :

حدود دو کیلومتر از مسیر پیست بوسیله دستگاه بالابر توان جابجایی بیش از یکصد نفر را دارد.
همچنین پیست تاریک دره دارای پناهگاه و مهمانسرایی با زیربنای ۵۵۰ متر مربع،خوابگاه، رستوران، مدرسه اسکی و تاسیسات برق اضطراری است.
تله سیژ این مجموعه ۱۰۰ صندلی داشته و طول خط آن ۱۶۰۰ متر است.
پیست اسکی همدان تنها پیست اسکی کشور است که با تامین ۱۵۰ ست اسکی ، اقدام به ارایه خدمات مناسب به علاقمندان به ورزش مفرح اسکی می کند و افراد کمتر از ۱۵ سال نیز می توانند به صورت رایگان آموزش اسکی را فرا بگیرند.
با راه اندازی دستگاه تله سیژ وسعت پیست اسکی تاریک دره به ۵۰هکتار رسیده است.

اسکی روی چمن تاریک دره همدان :

با توجه به هوای مطلوب همدان در فصول بهار و تابستان پیست چمن این مجموعه نیز با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع ساخته شده که این پیست چمن مجهز به دستگاه تله اسکی با ۵۰ صندلی است.
امکانات ایجاد شده در پیست اسکی تاریک دره همدان باعث شده تا این نقطه برای برگزاری مسابقات اسکی چمن در فصل تابستان در کشور مورد توجه فدراسیون قرار بگیرد.