گردشگری چهار محال و بختیاری,چشمه دیمه,چشمه دیمه کوهرنگ,چشمه کوهرنگ,آدرس چشمه دیمه,چشمه دیمه کجاست,چشمه دیمه کوهرنگ کجاست,راه رسیدن به چشمه دیمه,فاصله کوهرنگ تا چشمه دیمه,جاهای دیدنی کوهرنگ,طبیعت کوهرنگ

 

چشمه آبمعدنی دیمه یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری می باشد. چشمه دیمه در مجاورت روستای دیمه در ۸۵ کیلومتری شمال غرب شهرکرد و ۱۰ کیلومتری شمال شرق شهر چلگرد که مرکز شهرستان کوهرنگ می باشد قرار گرفته است. البته اگر از شهرکرد و از مسیر چلگرد به چشمه دیمه بروید مسافت در حدود۱۰۰ کیلومتر است. اهالی منطقه روستای دیمه را به کیکاووس از قهرمانان شاهنامه فردوسی نسبت می دهند.
چشمه دیمه یکی از سرچشمه های اصلی زاینده رود است که قبل از ایجاد تونلهای کوهرنگ وجود داشته و هنوز هم میباشد. آب این چشمه یکی از گواراترین آبهای جهان است و خواص درمانی زیادی از جمله جلوگیری از پوسیدگی دندان به خاطر وجود کلسیم و درمان عفونت های کلیوی دارد.
در کنار چشمه و روستای دیمه کارخانه های آب معدنی مستقرست که محصولات آن به کشور های دیگر صادر می گردد.
کوهستانی بودن طبیعی و بکر بودن این منطقه باعث گردیده به عنوان یکی از زیباترین گردشگاههای شهرستان کوهرنگ انتخاب شود. بهترین فصل بازدید از این جاذبه گردشگری بهار و تابستان است.
این مکان گردشگری استان چهار محال و بختیاری به دلیل دارا بودن فضاهای سرسبز و خرم و راه دسترسی آسفالته و سرویس بهداشتی و سکوی نشیمن اطراف خود از دیر باز به عنوان یکی از تجمع گاه های ایلات و عشایر بختیاری و گردشگران شناخته شده است .
چشمه دیمه شهرستان کوهرنگ ۸۴اُمین اثر طبیعی ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۵ آبان ۱۳۸۸ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

 

راه رسیدن به چشمه دیمه :

 

اگر مبدا حرکت شما شهرکرد باشد از طریق جاده شهرکرد به فارسان پس از ۳۵ کیلومتر به فارسان میرسید. جاده فارسان به چلگرد را در پیش بگیرید تا پس از ۵۵ کیلومتر به مرکز شهرستان کوهرنگ برسید. اگر در جهت شمال شرق چلگرد در حدود ۱۰ کیلومتر ادامه مسیر دهید به دیمه میرسید. چشمه دیمه در نزدیکی روستای دیمه واقع است.

 

جاذبه های گردشگری دیمه :

 

– چشمه آبمعدنی دیمه با خواص درمانی جلوگیری از پوسیدگی دندان و درمان سنگ کلیه (سرچشمه اصلی زاینده رود)
– دشت لاله های واژگون در نزدیکی چشمه دیمه (لاله های سرخ و زرد در فصل بهار)
– طبیعت منحصر بفرد روستای دیمه
– جامعه عشایری بابادی باب
– کوه دینه کیکاووس
– دیواره صد گزی/n