کهگیلویه و بویراحمد,گردشگری یاسوج,تنگ گنجه ای,تفرجگاه تنگ گنجه ای,گردشگاه تنگ گنجه ای,تنگ گنجه ای یاسوج,جاذبه های طبیعی یاسوج,مکان های تفریحی یاسوج,تنگه گنجه ای,آدرس تنگ گنجه ای,تنگ گنجه ای کجاست,طبیعت کهگیلویه و بویراحمد

 

یکی از نقاط گردشگری و جاذبه های طبیعی و تفریحی شهرستان یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد منطقه تنگ گنجه ای می باشد. جاذبه گردشگری دیدنی تنگ گنجه ای در ۱۵ کیلومتری شمال غرب شهر یاسوج (از میدان انقلاب یاسوج) و در محور یاسوج به سی سخت در دره ای با درختان چنار و پوشش جنگلی بلوط واقع شده است.
مسیر یاسوج به سی سخت از پرتردد ترین مسیرهای استان کهگیلویه و بویراحمد است. در منطقه گردشگری تنگ گنجه ای چندین چشمه آب جاری است که همه آنها از کوه دنا سرچشمه می گیرند. تجلی طبیعت بسیار زیبا و دیدنی استان کهگیلویه و بویراحمد را می توان در چشم اندازهای طبیعی تفرجگاه تنگ گنجه ای مشاهده نمود.

 

جاذبه های گردشگری مسیر یاسوج به تنگ گنجه ای :

 

در مسیر یاسوج به گردشگاه تنگه گنجه ای می توانید از رودخانه زیبای تنگ مهریان، طبیعت دیدنی روستای مهریان و مناظر طبیعی تنگه دوآب مهریان نیز دیدن نمایید. تنگ دوآب مهریان در کیلومتر ۲ یاسوج به سی سخت واقع است.

 

امکانات رفاهی منطقه تفریحی تنگ گنجه ای :

 

این جاذبه دیدنی طبیعی شهر یاسوج دارای جاده دسترسی آسفالته و مناسب بوده و در فصل بهار و تابستان میزبان گردشگران علاقمند به مناطق طبیعی می باشد. در این مکان طبیعی تفریحی شهرستان یاسوج امکانات اردوگاه تفریحی و اقامت موقت کوتاه مدت فراهم است. وجود امکانات بهداشتی و تفریحی و آب لوله کشی موجب جذب مسافرین به این طبیعت زیبا شده است./n