گلدشت بروجرد

منطقه طبیعی گلدشت به شکل یک دره قیفی بزرگ از تنگه کپرگه در ۱۲ کیلومتری غرب شهر بروجرد شروع شده و بخش پهن تر آن در کناره تپه چغا در غرب شهربروجرد به دشت سیلاخور می‌پیوندد. درون روستای گلدشت قلعه‌ای باستانی وجود دارد و به همین سبب به آن منطقه لقب قلعه داده‌اند.
گلدشت ناحیه ییلاقی شهروندان بروجردی به حساب می آید و ویلاهای زیبایی در گوشه و کنار آن دیده می شود و همچنین روستائیان خونگرم و امکانات تفریحی فراوان باعث شده تا این ناحیه به خصوص در ایام تعطیل شاهد حضور جمعیت زیادی از مردم بروجرد و مسافران و گردشگران باشد. دو طرف جاده گلدشت بروجرد مملو از باغ‌های سیب است که در فصل بهار دیدن شکوفه‌های درختان چشم هر رهگذری را به خود خیره کرده و انتهای این باغها نیز به رودخانه پر آب گلرود ختم می‌شود.

مسیر دسترسی به گلدشت بروجرد :

روستای فیال جنوبی‌ترین بخش گلدشت را تشکیل می‌دهد. دسترسی به گلدشت از طریق جاده شیخ میری در غرب شهر بروجرد امکان پذیر است.
گلدشت منطقه‌ای است وسیع و روستاهای آبادی چون شیخ میری و قلعه در آن قرار دارند. سرابها و چشمه‌های گوناگونی در این دره آبرفتی وجود دارد و آب ناشی از ذوب برفهای قلل کوه گرین و کوه میش پرور باعث روان شدن رودخانه‌ای دائمی در این ناحیه شده که به تبع آن کشاورزی و باغداری در این ناحیه سرسبز از رونق زیادی برخوردار شده است.