وام ازدواج,وام ازدواجی,ثبت نام وام ازدواج,سامانه وام ازدواج,سایت وام ازدواج,پیگیری وام ازدواج,سامانه ثبت نام وام ازدواج,شرایط وام ازدواج,تسهیلات ازدواج,تسهیلات وام ازدواج,فرم وام ازدواج

 

وام ازدواج تسهیلات در نظر گرفته شده از طرف دولت به جوانان ایرانی است تا موجب دلگرمی آنها در امر ازدواج گردد. بدلیل نرخ کارمزد پایین و نزدیک بودن به وام قرض الحسنه، جوانان در حال ازدواج استقبال شایان توجهی از این نوع وام می کنند.

 

 

وام ازدواج – وام ازدواجی – تسهیلات ازدواج – تسهیلات وام ازدواج :

 

در اینجا سعی می کنیم شرایط عمومی دریافت وام ازدواج، مراحل ثبت نام وام ازدواج، مدارک مورد نیاز اخذ وام ازدواج و کلیه اطلاعات مربوط به این نوع تسهیلات را معرفی نماییم.

 

 

ثبت نام وام ازدواج :

 

کلیه متقاضیان وام ازدواج که واجد شرایط  باشند، ابتدا باید از طریق سایت وام ازدواج ثبت نـام کرده و فرم مربوطه را تکمیل نمایند که در صورت موفقیت آمیِز بودن مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری ده رقمی که کاملا محرمانه بوده و مربوط به متقاضی می‌باشد، به شخص ثبت نام کننده داده می‌شود.

 

 

سامانه وام ازدواج – سایت وام ازدواج – سامانه ثبت نام وام ازدواج :

 

متقاضیان تسهیلات بانکی وام ازدواج برای ثبت نام وام ازدواج، پیگیری وام و هرگونه عملیات مربوط به وام ازدواج می توانند به سامانه یا سایت وام ازدواج به آدرس زیر مراجعه نمایند. کافیست بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

سایت وام ازدواج – سامانه ثبت نام وام ازدواج

 

 

پیگیری وام ازدواج :

 

متقاضیان موظف هستند جهت اطلاع از وضعیت ثبت نام خود و هـمچنین نام شعبه مربوطه جهت مراجعه برای اخذ وام ازدواج، به سایت وام ازدواج مراجعه کرده و در صورتیکه شعبه عامل اعطای وام برای متقاضی تعیین شده باشد باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، ظرف مدت زمانی که از طرف سایت اعلام می‌گردد، به شعبه مربوطه مراجعه کرده و نسبت به اتمام مراحل اخذ وام اقدام نمایند.

بدیـهی است در صورت عدم مــــراجعه متقاضیان در زمـان تعیین شده، ثبت نـام آنهاکان لم یکن تلقی می‌گردد.

عزیزان متقاضی وام ازدواج برای پیگیری وضعیت وام ازدواج خود می توانند از طریق لینک زیر اقدام نمایند. کافیست پس از کلیک بر روی لینک زیر شماره ملی و کد رهگیری خود را وارد نمایید :

 

پیگیری وام ازدواج – پیگیری مراحل کاری وام ازدواج در سامانه وام ازدواج

 

 

شرایط وام ازدواج – مدارک مورد نیاز وام ازدواج – فرم وام ازدواج :

 

شرایط عمومی متقاضیان تسهیلات ازدواج بشرح زیر می باشد.

 

۱- دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران .

۲- به هر یک از زوجـــین مــبلغ ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات ازدواج تعلق می‌گیرد.

تبصره ۱ : کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنـها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده ، قادر به ثبت نام بوده و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور می‌باشد به عنوان سند ازدواج تلقی می‌گردد .

تبصره ۲ : اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی توسط مراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور مورد تایید قرار گیرد معادل عقدنامه تلقی گردیده و این متقاضیان نیز قادر به ثبت نام خواهند بود .

۳- دارا بودن کارت ملی ( موقت یا دایم ) و کد پستی محل سکونت متقاضی .

۴- با توجه به امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی، چنانچه متقاضی وام ازدواج قبلا از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد، (علیرغم ازدواج دوم یا بیشتر) می تواند از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره مند گردد . (توجه : به هر یک از متقاضیان صرفا یک مرتبه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تعلق می گیرد)

۵- متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از تاریخ وقوع عقد، به مدت ۲ سال شمسی (۲۴ ماه)، مهلت ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات موصوف را دارند .

 

 

مدارک وام ازدواج – مدارک لازم برای وام ازدواج :

 

۱- اصل و کپی سند ازدواج .

۲- اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌های زوجین .

۳- اصل و کپی شناسنامه‌های ضامنین .

۴- اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) زوجین .

۵- اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) ضامن .

۶- کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین .

۷- کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام .

 

 

شرایط ضامنین وام ازدواج :

 

تبصره ۱ : اعمال شرایط ذیـل منوط به تشخیص مسئول بانک و با تـوجه به سوابق بانکی و اهلیت مشتری تعیین خواهد شد .

۱- چنانچه زوجین در سامانه ازدواج هر دو یک بانک را انتخاب نموده باشند، ارائه یک ضامن معتبر، منوط به کفایت میزان حقوق دریافتی آن ضامن برای اقساط هر دو قرارداد زوجین مکفی می باشد .

۲- چنانچه متقاضی در صف همان بانک دریافت کننده یارانه خود باشد، مراتب در چارچوب مفاد نامه شماره ۵۶۲۰۲‏/۹۶ مورخ ۲۷‏/۲‏/۱۳۹۶ موضوع اعطای تسهیلات به پشتوانه یارانه واریزی قابل اجرا می باشد .

۳- چنانـچه متقاضی دریافت ‌تسـهیلات ازدواج، کارمند رسمی ‌یا پیمانی ‌دولت، نیروی نظامی و انتظامی، نـهـادها و مـوسسات عمومی (نظیر شهرداری‌ و بنیاد، کمیته‌امداد، هـلال‌احمر) باشد، ارائه گواهی تـعهدکسر اقساط از سازمان مربوطه به همراه ارائه فـیش حقوق وحکم کارگزینی، و در صورتیکه مانده حقوق نامبرده کفایت نماید، نیازی به اخذ ضامن نمی‌باشد .

۴- ضمانت یک نفر کارمند رسمی، پیمانی، بازنشسته دولت، نــیروی نظامی و انتظامی، نـــهـادها و مـوسسات عمومی (نظیرشهرداری‌ و بنیاد، کمیته امداد، هلال احمر)،کارگر یا کارمند شرکت‌های تولیدی صنعتی بزرگ و فعال، با ارائـه آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی و … امکان پذیر می باشد .

۵- ضمانت یک نفر کاسب دارای پروانه کسب که در زمان اعطای تسهیلات دارای فعالیت اقتصادی دایر باشد .

۶- ضمانت‌یک نفر دارنده حساب جاری فعال وخوش حساب که به تایید وتشخیص شعبه پرداخت کننده رسیده باشد .

۷-در مورد متقاضیان تسهیلات در مناطق روستایی، ضمانت یک نفر ساکن روستا که اهلیت و صلاحیت وی توسط شورای اسلامی روستا تایید شود (ممهور به مهر شورا) .

۸- سایر وثایق قابل قبول به تشخیص بانک عامل که بیشترین میزان سهولت و سرعت در پرداخت تسهیلات را فراهم سازد ( از جمله دریافت سفته، چک معتبر و سپرده های متقاضی و بستگان آنان و…) .

 

 

مبلغ وام ازدواج – وام ازدواج چقدر است :

 

بر اساس آخرین مصوبه به هر یک از زوجـــین مــبلغ ۱۰۰ میلیون ریال معادل ۱۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج تعلق می‌گیرد.

 

 

مدت زمان بازپرداخت وام ازدواج – کارمزد و هزینه وام ازدواج :

 

مدت بازپرداخت تسهیلات ۴۸ماهه با اقساط مساوی بوده و سررسید اولین قسط ، یک ماه پس از پرداخت تسهیلات مزبور می‌باشد.

– نرخ کارمزد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ۴درصد تعیین می‌گردد .