سایت باشگاه پرسپولیس,سایت پرسپولیس,سایت رسمی باشگاه پرسپولیس,سایت رسمی پرسپولیس,سایت اصلی باشگاه پرسپولیس,پورتال باشگاه پرسپولیس,باشگاه پرسپولیس سایت,باشگاه پرسپولیس سایت رسمی,تاریخچه باشگاه پرسپولیس,باشگاه پرسپولیس

 

باشگاه پرسپولیس تهران از قدیمی ترین و معروف ترین باشگاه های فوتبال در ایران است. در ادامه معرفی باشگاه پرسپولیس قصد معرفی جنبه های دیگر این باشگاه را داریم.

 

تاریخچه باشگاه پرسپولیس :

 

باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران در سال ۱۳۴۲ خورشیدی در شهر تهران بنیانگذاری شد. این باشگاه از زیرمجموعه های باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران است. این باشگاه ورزشی متعلق به شرکت “سی آر سی” بوده و بدست علی عبده در اوین و جاده قدیم شمیرانات تاسیس شد.

باشگاه در ابتدا در بولینگ و چند ورزش دیگر فعال بود. نام “بولینگ عبده” از نام های شناخته شده در ورزش ایران است. این باشگاه در ابتدا یک تیم فوتبال دسته دوم تهران داشت.

بیشتر بازیکنان باشگاه شاهین پس از انحلال در سال ۱۳۴۶ با رایزنی عبده با پرویز دهداری و مسعود برومند به پرسپولیس پیوستند و باعث شهرت و محبوبیت آن شدند.

دهداری مربی و برومند سرپرست پرسپولیس شدند و باشگاه توانست در مسابقات رده‌بندی دسته‌های کشور در گروه خود اول شده و به بالاترین دسته لیگ فوتبال ایران راه یابد. آنها در مسابقات قهرمانی آسیا (مسابقاتی که میان تیم‌های ایرانی برای شرکت در جام باشگاه‌های آسیا برگزار شد) نیز قهرمان شدند و به عنوان نخستین نماینده ایران به جام باشگاه‌های آسیا رفتند.

در سال ۱۳۴۸، محمود خیامی، مدیر کارخانه ایران ناسیونال که از هواداران شاهین بود تصمیم گرفت برای تبلیغ خودروی تازه تولید پیکان از بازیکنان پرسپولیس استفاده کند و پس از امضای پروتکل همکاری با عبده بازیکنان پرسپولیس به شکل دسته‌جمعی به باشگاه پیکان کوچیدند و با این تیم موفق به کسب مقام قهرمانی در جام باشگاه‌های تهران ۱۳۴۸ شدند.

 

 

سایت باشگاه پرسپولیس – سایت پرسپولیس – سایت رسمی باشگاه پرسپولیس :

 

 

علاقمندان به اخبار و اطلاعات باشگاه پرسپولیس می توانند از طریق لینک زیر به سایت رسمی باشگاه پرسپولیس دسترسی داشته باشند.

 

کافیست بر روی لینک زیر و یا عکس زیر کلیک نمایید :

 

 سایت رسمی باشگاه پرسپولیس – سایت اصلی باشگاه پرسپولیس

 

عکس پرسپولیس,باشگاه پرسپولیس,سایت باشگاه پرسپولیس,سایت رسمی باشگاه پرسپولیس,پرسپولیس,تیم پرسپولیس,تیم پرسپولیس تهران,سایت پرسپولیس,پورتال باشگاه پرسپولیس,باشگاه پرسپولیس سایت,سایت اصلی باشگاه پرسپولیس,سایت گردشگری جاکاو