چهار محال و بختیاری,دره عشق,آبشار دره عشق,آبشار اردل,آبشار دره عشق کجاست,آدرس آبشار دره عشق,دره عشق کجاست,آدرس دره عشق,جاهای دیدنی اردل,جاهای دیدنی دره عشق,آبشارهای چهارمحال و بختیاری

 

دره عشق یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی منحصر بفرد شهرستان اردل در استان چهار محال و بختیاری است. دره عشق در ۶۰ کیلومتری جنوب شرق شهر اردل و ۱۲۸ کیلومتری جنوب غرب شهرکرد قرار دارد.
دره عشق یکی از زیباترین دره های کشور است که دارای آبشارهای متعدد فصلی و دائمی در دو طرف دره، جنگل های گسترده بلوط، روستاهای تاریخی و چشمه آب معدنی گوگردی می باشد. در میان دره عشق رودخانه خروشان کارون در جریان است.

 

آبشار دره عشق :

 

آبشار زیبای دره عشق در نزدیکی روستای دره عشق قرار دارد. آبشار دره عشق یکی از جاذبه های طبیعی جالب توجه در منطقه مشایخ و جنگل های منطقه حفاظت شده هلن در چهار محال و بختیاری است.
آبشار دیدنی دره عشق بیش از یکصد متر ارتفاع دارد. در کنار این آبشار، رود کارون به آرامی جاری است و در ترکیب با انارستان ها و شالیزارهای روستاهای دره عشق و دورک شاهپوری، فضای شگفت انگیزی را به وجود آورده است.

 

جاذبه های گردشگری دره عشق – جاهای دیدنی دره عشق :

 

– نمای آبشار دره عشق از روستای دره عشق
– رودخانه کارون
– منطقه ارامنه
– نمای جنگل از میان روستای دره عشق
– معماری قابل توجه خانه های دره عشق
– جنگلهای منطقه حفاظت شده هلن
– شالیزارهای گسترده و دیدنی در دره عشق
– امکان ماهیگیری در منطقه دره عشق
– ورزش های رفتینگ
– جشنواره طبیعت گردی در منطقه دره عشق

 

راه رسیدن به دره عشق :

 

اگر نقطه شروع حرکت شما شهر اردل باشد باید جاده اردل به ناغان را در پیش بگیرید. سپس جاده ناغان به لردگان را انتخاب نمایید. از روستاهای دهنو و باجگیران گذر کنید تا به جاده دورک در سمت چپ وارد شوید. ورودی جاده دورک در کیلومتر ۳۴ اردل به لردگان واقع است. پس از ورود به جاده دورک ازروستاهای جوزستان، پوراز و برنجگان گذر میکنید تا به دورک شاپوری برسید. پس از دورک شاپوری به روستای دره عشق و آبشار دیدنی دره عشق خواهید رسید. لازم به توضیح است که قسمتهایی از مسیر آسفالته نمی باشد.

 

بهترین فصل برای بازدید آبشار دره عشق :

 

بهترین فصل برای بازدید منطقه دره عشق فصل بهار و تابستان می باشد، البته فصل بهار جذابیت های خاص خود را دارد./n