چهار محال و بختیاری,آبشار تونل کوهرنگ,تونل کوهرنگ,جاهای دیدنی چلگرد,آبشار تونل کوهرنگ کجاست,آدرس آبشار تونل کوهرنگ,کوهرنگ چلگرد,مکان های تفریحی چلگرد,جاهای تفریحی کوهرنگ,طبیعت چهارمحال و بختیاری

 

آبشار تونل کوهرنگ از جاذبه های گردشگری و نقاط طبیعی شهر چلگرد در شهرستان کوهرنگ چهار محال و بختیاری می باشد. این آبشار زیبا و دیدنی از سرازیر شدن آب تونل اول کوهرنگ بوجود آمده است.
آبشار تونل کوهرنگ و فضاهای بسیار زیبای اطراف آن که در قسمت جنوب غرب چلگرد واقع است، مناظر بسیار زیبایی را برای بینندگان ایجاد کرده است. در تمام فصول سال و حتی زمستان، به سبب نزدیکی با پیست اسکی چلگرد این مکان مورد بازدید گردشگران علاقمند طبیعت قرار می گیرد.

 

تاریخچه ساخت تونل کوهرنگ :

 

تونل اول کوهرنگ جهت انتقال آب چشمه کوهرنگ و دیگر چشمه های منطقه به زاینده رود در سال ۱۳۳۲ خورشیدی در شهر توریستی و گردشگری چلگرد ایجاد گردید.
تلاش برای انتقال این آب به زمان های بسیار دور بازمی گردد. نخستین بار شاه عباس کبیر درسال ۱۰۲۹هجری قمری میرجهانگیرخان بهرامسری آسترکی بختیاری، فرزند تاجمیرخان بهرامسری آسترکی، که فرمانروای تامه بختیاری بود، را مامور الحاق آب کارون به زاینده رود نمود ودراین خصوص گردنه کوهرنگ به چلگرد نیزتوسط بختیاریها شکافته شد واکنون به نام کارکنان معروف است وپایه‌های سدی که بررودخانه کوهرنگ احداث گردید نیز موجود است. اما با مرگ شاه عباس، این طرح ناتمام ماند. این شکاف که در نزدیکی تونل است، خود یکی از دیدنی های تاریخی منطقه است.

 

امکانات رفاهی منطقه گردشگری آبشار تونل کوهرنگ :

 

راه دسترسی آسفالته، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی، فضای سبز، سکوی نشیمن، دسترسی آسان به هتل های مناسب و واحد اقامتی و پذیرایی و پارکینگ از امکانات منطقه است.

 

سایر جاذبه های گردشگری منطقه چلگرد :

 

از دیگر جاذبه های گردشگری و توریستی قابل توجه در شهر چلگرد و شهرستان کوهرنگ می توان به چشمه دیمه، چشمه شیخ علی خان، دشت لاله های واژگون در نزدیکی دیمه و پیست اسکی چلگرد اشاره نمود./n