کهگیلویه و بویر احمد,آبشار یاسوج,آدرس آبشار یاسوج,آبشار یاسوج کجاست,طبیعت یاسوج,مکان های طبیعی یاسوج,جاهای تفریحی یاسوج,طبیعت کهگیلویه و بویراحمد,آبشارهای ایران,آبشارهای کهگیلویه و بویراحمد,مسیر رسیدن به آبشار یاسوج

 

یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی شهر یاسوج که مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد می باشد آبشار یاسوج است. آبشار دیدنی یاسوج در واقع اصلی ترین مکان گردشگری شهر یاسوج بشمار می آید که در شمال شرق این شهر در کنار پارک جنگلی آبشار یاسوج جای گرفته است. فاصله آبشار یاسوج تا میدان هفت تیر شهر یاسوج در حدود ۴ کیلومتر است.
آبشار یاسوج از آب چشمه‌هایی که از دل کوه‌های زاگرس جوشیده اند تشکیل شده است. بهترین فصل بازدید آبشار یاسوج فصل های بهار تا پاییز می باشد.

 

مسیر رسیدن به آبشار یاسوج :

 

برای رسیدن به آبشار یاسوج که یکی از آبشارهای دیدنی استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد، در بلوار ابوذر که در شمال شرقی شهر یاسوج قرار گرفته وارد خیابان آبشار شوید. با ادامه مسیر به طول ۲ الی ۳ کیلومتر با شیبی ملایم به پارک جنگلی آبشار میرسید. وسیله نقلیه خود را در این مکان پارک نموده و با پیاده روی کوتاهی به انتهای پارک بروید.
در انتهای پارک رودخانه از میان دو صخره بلند خارج میشود. اگر مسیر میان صخره ها را حدود ۱۵۰ متر طی نمایید به آبشار زیبای یاسوج خواهید رسید.
مسیر رسیدن به آبشار یاسوج پوشیده از درختان بید و چنار کهنسالی است که قامت خودشان را بر روی جاده خم کرده اند و گهگاهی اجازه دیدن کوههای سر به فلک کشیده اطراف را به شما میدهند.
در طرفین خیابان آبشار قهوه خانه ها و رستوران های زیبایی قرار گرفته که نشستن بر روی تخت های آن زیر درختان و خوردن چای دیشلمه صفای خاصی دارد. لازم به توضیح است که برای خودروها مبلغی برای ورودیه دریافت می شود./n